Mathias Zanka

Fenerbahçe’nin Alman Ekibe Kiraladığı Oyuncu Sezon Başında Geri Gönderiliyor

Sezon başlangıcında Fenerbahçe ekibine gelen transfer Zanka ile ilgili kötü haber geldi. Sarı lacivertli ekibin oyuncusu ara transfer sürecinde Almanya ekiplerinden Fortuna Düsseldorf’a kiralık olarak gitmişti. Alman ekip, oyuncunun bonservisini almaktan vazgeçtiğini bildirdi.

Sezon başında Fenerbahçe ekibine transfer edilen Danimarkalı futbolcu Zanka, ara transfer döneminde ise Alman ekibi olan Fortuna Düsseldorf’a kiralanmıştı. Sarı lacivertli ekibin oyuncusu ile ilgili kötü haber ise geldi. Alman ekip, sarı lacivertli sporcunun bonservisini almaktan vazgeçtiğini duyurdu.

4 Maçta Gol Ve Asist Başarısı Gösteremedi
Stoper mevki oyuncusu olan Danimarkalı Zanka ile ilgili haber, yabancı basına yansıdı. Alman ekipte forma giyen Zack Steffen ve Mathias Zanka’nın bonservislerinin alınmayacağı bildirildi. Sezon sonunda ise oyuncuların kendi takımlarına geri gönderileceği, yine haberde yer alan bilgiler arasında yer aldı.

Fenerbahçe, özellikle bu kriz sürecinde böyle bir haberi alarak daha da sıkıntılı sürece girmiş oldu. Sarı lacivertli stoper mevki oyuncusu ise, Fortuna Düsseldorf forması ile Bundesliga’da toplamda yalnızca 4 kez forma terletebildi. Herhangi bir gol ya da asist başarısı da gösterememiş olan oyuncunun, beklenen performansı karşılamadığı için bonservisinin alınmadığı tahminler arasında yer alıyor.