Aleksander Ceferin

EURO 2020 Kararına İlişkin Aleksander Ceferin’den Açıklama Geldi

UEFA, dün gerçekleşen ‘Acil’ kodlu toplantının ardından Euro 2020 organizasyonun ertelenmesine ilişkin karar açıklandı.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle, UEFA ‘Acil’ kodlu toplantı düzenledi. Düzenlenen toplantının ardından karar açıklandı. Euro 2020 organizasyonunun, 2021 yazına kadar ertelendiği bildirildi.

55 üyenin katılım gösterdiği toplantıda, 1 senelik erteleme teklifi önce sunuldu. Teklif, üye ülkeler, Avrupa Kulüpler Birliği ve futbolcuları da temsilen toplantıya katılım gösteren FIFPro tarafından da onayı aldı.

Yapılan açıklama göre, 2021 yılına ertelenmesine karar verilen turnuva, 11 Haziran ve 11 Temmuz tarih aralığında gerçekleşecek.

55 Ülkeden Tam Destek Aldık

Verilen karara ilişkin açıklama yapan UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Euro 2020’yi ertelemenin, ulusal ligler ve kulüp organizasyonlarını tamamlayabilmek adına tek şans olduğunu belirterek, bu anlamda 55 ülkeden de tam destek aldığını belirtti.

Aleksander Ceferin, organizasyonun, 12 Haziran ve 12 Temmuz 2020 tarih aralığında Avrupa’nın 12 şehrinde gerçekleşmesinin planlanmış olduğunu hatırlattı. Önerilen yeni tarihlerin de 11 Haziran ve 11 Temmuz 2021 olduğunu söyleyerek, bileti olanların 2021 turnuvasında hem biletlerin hem de paketlerin de tam olarak iade edileceği bilgisini paylaştı. Konuya ilişkin detaylı bilginin de önümüzdeki ay açıklanacağı bildirildi.