Ekvador 2022 Dünya Kupası’na Hazırlanıyor

Ekvador’un Dünya Kupaları Tarihi

Ekvador, geçmişte çok zayıf bir Güney Amerika takımıydı. Tarihleri’nde ilk Dünya Kupaları’na 2002 yılında, Japonya ve Kore’nin düzenlediği turnuvaya katıldılar. Ardından 2006 Dünya Kupası’nda Son 16 Turu’na kalarak tarihlerindeki en büyük başarılarını elde ettiler. Bu tarihten sonra düzenlenen 2 turnuvada Elemeleri geçemezken, katıldıkları 2 turnuvada da grup aşamalarını geçemediler. Toplamda Dünya Kupaları Tarihi’nde 10 maça çıkarken bunlardan; 4 galibiyet, 1 beraberlik 5’de mağlubiyet alarak ayrıldılar. Attıkları 10 gole karşılık, kalelerinde ise 11 gol gördüler.

Ekvador’un 2022 Muhtemel Dünya Kupası Kadrosu

Kaleciler: Moises Ramirez, Hernan Galindez, Alezander Dominguez ve Gonzalo Valle

Defans: Piore Hincapie, Jackson Porozo, William Pacho, Xavier Arreaga, Fernando Leon, Pervis Estipinan, Diego Palacios, Byron Castillo, Angelo Preciado, Carlos Gruezo, Jhegson Mendez ve Patrickson Delgado.

Orta Saha: Moises Caicedo, Jose Cifuentes, Alan Franco, Jeremy Sarmiento, Nilson Angulo, Romario Ibarra, Gonzalo Plata, Angel Mena ve Anthony Valencia

Forvet: Michael Estrade, Enner Valencia ve Djorkaeff Reasco.

Ekvador 2022 Dünya Kupası Elemeleri

2022 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’nde; Brezilya, Arjantin, Paraguay, Venezuela, Şili, Uruguay, Peru, Kolombiya ve Bolivya ile aynı grupta yer alan Ekvador, grubu 26 puan ile 4. sırada tamamladı ve Dünya Kupası’na doğrudan katılma hakkını elde etti. Grupta 18 mücadeleye çıkan Gustavo alfaro’nun öğrencileri bu müsabakalardan; 7 galibiyet, 5 beraberlik, 6’da mağlubiyet alarak ayrıldılar. Rakip fileleri 27 kez sarsanken, kaleleinde ise 19 gole engel olamadılar. Elemelerde boyunca en fazla gol atan oyuncuları ise 17 karşılaşmada 6 gol bulmayı başaran Michael Estrade oldu.

Ekvador 2022 Dünya Kupası Rakipleri

2022 Katar Dünya Kupası’nda A Grubu’nda yer alacak olan Ekvador, gruptan çıkmak için Katar, Senegal ve Hollanda ile mücadeleler verecek. Hollanda’nın ağır favori olduğu grupta, diğer takımlar ile beraber 2.lik mücadelesi yapacaklarmış gibi duruyor. Ben diğer takımlara göre 2. lik şanslarının biraz daha yüksek olduğunu düşünüyorum.

Ekvador 2022 Dünya Kupası Fikstürü

20 Kasım  Katar – Ekvador

25 Kasım  Hollanda – Ekvador

29 Kasım  Ekvador – Senegal