2022 FIFA Dünya Kupası

Dünya Kupası İçin 2022 Binası

2022 FIFA Dünya Kupasında ev sahipliği yapacak olan Katar, 2022 şekliyle inşa ettiği binayı basına tanıttı. Özel olarak yaptığı binayı hizmete açan ülke, 2022 FIFA Dünya Kupası hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Katar’ın Başbakanı olan Al Sani, 2 sene sonra düzenlenecek organizasyon için yapılmış olan binayı hizmete açtı. 2010 yılında aldığı hak ile 2022 Dünya Kupasını düzenleyecek olan ülkede heyecan sürüyor.

Dünya Kupası açılış maçının yapılacağı Halife Stadyumu’nun yanına başına inşa edilen 2022 şeklindeki bina birçok kişinin beğenisini kazandı. Oldukça güzel bir mimariyle yapılan ve hizmete açılan binanın organizasyonlarda aktif olarak kullanılacağı belirtildi. Büyük bir alan üzerine inşa edilen binanın içinde birçok etkinlik salonunun olduğu belirtildi.

Stadyuma Tünel İle Bağlanacak

1,5 yıldır inşa çalışmaları süren ve geçtiğimiz günlerde tamamlanan 2022 binası hizmete açıldı. Katar tarafından düzenlenecek olan 2022 FIFA Dünya Kupası hazırlıkları çerçevesinde çalışmalara devam edilen ülkede oldukça güzel bir binanın inşası tamamlandı.

60 bin metre kare boyutunda bir alana inşa edilen binanın içerisinde birçok ofis ve kafeler bulunuyor. Ülkeye gelecek olan futbolseverlere hizmet verecek olan binanın tünel ile yanı başında bulunan stadyuma bağlanacağı belirtildi.