Danimarka Sahasında 5 Gollü Galibiyet Aldı

Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda Danimarka, 7 Eylül Salı günü kendi sahasında İsrail’i konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi 5 – 0 gibi farklı bir skor ile kazanan taraf Danimarka oldu. Ev sahibi Danimarka’ya galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Yurary Poulsen, Simon Kjaer, Andreas Olsen, Thomas Delaney ve Andreas Cornelius kaydetti.

5 Golü Atanlar ve Asist Yapanlar

Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda oynanan mücadelenin 28. Dakikasında ev sahibi Danimarka, Yurary Poulsen’in attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0 öne geçti. Maçın 31. Dakikasında ev sahibi Danimarka, Daniel Wass’ın asistinde Simon Kjaer’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Maçın 41. Dakikasında ev sahibi Danimarka, Mikkel Damsgaard’ın asistinde Andreas Olsen’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında başka gol olmayınca ilk 45 dakika 3 – 0 sona erdi.

-Maçın 57. Dakikasındae v sahibi Danimarka, bir kez daha Daniel Wass’ın asistinde Thomas Delaney’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 4 – 0 yaptı. Maçın 90+1. Dakikasında ev sahibi Danimarka, Jens Stryger’in asistinde Andreas Cornelius’un attığı gol ile karşılaşmada skoru 5 – 0 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca ev sahibi Danimarka, kendi sahasında konuk ettiği rakibi İsrail’i 5 – 0 mağlup etti.

Takımların Puan Sıralaması

Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda oynanan karşılaşmada ev sahibi Danimarka’da Andreas Christiensen ve Christian Nörgaard; konuk takım İsrail’de ise Orel Dgani, Dan Leon Glazer, Sun Menachem ve Hatem Elhamed, maçın hakemi tarafından sarı kart göre futbolcular oldular.

Ayrıca ev sahibi Danimarka’da Mohammed Daramy, Christian Thers Nörgaard, Jens Stryger Larsen, Jonas Older Wind ve Andreas Evald Cornelius; konuk takım İsrail’de ise Dolev Haziza, Mohammed Abu Fani, Ofir Davidzada, Omer Atzili, Gadi Kinda oyuna ikinci yarıda dahil olan futbolcular oldular. Öte yandan bu sonuç ile birlikte F Grubu’nda puanını 18 yapan Danimarka liderğini sürdürürken; 10 puanda kalan İsrail ise üçüncü sıraya gerilemiş oldu.