Danimarka Gol Olup Yağdı

2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri F Grubu ikinci maçında Danimarka, 28 Mart Pazar günü kendi sahasında Moldova’yı konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi Danimarka, 8 – 0 kazanarak rekor kırdı.

Danimarka’nın gollerini dakika 19’da penaltıdan ve dakika 48’de Dolberg, dakika 21 ve dakika 29’da Damsgaard, dakika 35’te Larsen, dakika 38’de Jensen, dakika 81’de Skov ve dakika 89’da Ingvartsen attı.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı farklı kaybeden teknik direktör Roberto Bordin önderliğindeki Bordin, Dünya Kupası Elemeleri’nde ilk mağlubiyetini almış oldu. Öte yandan kendi sahasında oynadığı maçı rekor bir skorla kazanan teknik direktör Kasper Hjulmand yönetimindeki Danimarka ise Dünya Kupası Elemeleri’nde ikinci galibiyetini elde etmiş olsu.

Maçın Golleri

2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri F Grubu ikinci maçında MCH Arena’da Danimarka ile Moldova kozlarını paylaştı. Maçın 19. dakikasında maçın hakemi Ağayev, Danimarka lehine beyaz noktayı gösterdi. Topu başına geçen Dolberg, takımını 1 – 0 öne geçirdi.

Maçın 21. dakikasında Danimarka’da topla buluşan Olsen, sağ çaprazdan ceza sahasına girdikten sonra topu içeriye çevirdi. Kale önünde topu alan Damsgaard, topu filelerle buluşturdu ve skoru 2 – 0 yaptı. Maçın 29. dakikasında Danimarka’da topla buluşan Olsen, ceza sahasına girdi ve topla birlikte etrafında döndükten sonra pasını uygun durumdaki Damsgaard’a verdi.

Bu futbolcu, kale önünde yaptığı vuruşla topu ağlara gönderdi ve skoru 3 – 0 yaptı. Maçın 35. dakikasında Danimarka’da hücuma göre tarafta topla buluşan Boilesen, ceza sahasına ortasını yaptı. Arka direpe gelen topla buluşan Larsen, topu soluna çektikten sonra yaptığı şık vuruşla topu kalenin uzak köşesinden filelerle buluşturdu ve skoru 4 – 0 yaptı.

Maçın 38. dakikasında Danimarka’da hücuma göre sağ taraftan ceza sahasına orta yapıldı. Savunmanın uzaklaştıramadığı topla buluşan Jensen, rakibini geçtikten sonra şutunu çekti ve topu ağlara göndererek skoru 5 – 0 yaptı. Maçın ilk yarısı 5 – 0 sona erdi. Maçın 48. dakikasında Danimarka’da topu alan Damsgaard, sol taraftan ceza sahasına girdikten sonra ceza sahasına ortasını yapt.

İçeriye gelen topa kafayı vuran Dolberg, topu filelerle buluşturarak skoru 6 – 0 yaptı. Maçın 81. dakikasında Danimarka’da topla buluşan Skov, sağ çaprazdan ceza sahasına girdikten sonra vuruşunu yaptı ve topu ağlara göndererek skoru 7 – 0 yaptı.

Maçın 89. dakikasında kaleci ile karşı karşıya poziyonda vuruşunu yapan Eriksen, kaleciyi geçemedi. Fakat kaleciden dönen topu tamamlayan Ingvartsen, fileleri havalandırarak skoru 8 – 0 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca Danimarka, kendi sahasında Moldova’yı 8 – 0 mağlup etti.

Puan Durumu

2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri F Grubu’nda oynanan maçta Danimarka, kend, evinde Moldova’yı 8 – 0 yendi. Deplasmanda farkı bir skorla ve puansız ayrılan Moldova, grupta 1 puan ile son sırada kaldı. Öte yandan sahasında oynadığı maçta rekor bir skorla 3 puanı hanesine yazdıran Danimarka, grupta puanını 6 yaparak liderliğini sürdürdü.