Beşiktaş’ta Dünya Kupası Açmazı

Bu sezon Süper Lig’de çok büyük bir hayal kırıklığına uğrayan Beşiktaş’ta gelecek sezonun planlamaları yapılıyor ancak bazı oyuncularla alakalı problemler devam ediyor. Geçen sezon gelen şampiyonluğun en büyük pay sahiplerinden biri olan Cyle Larin bu sezon iyi bir performans sergileyemedi ve tüm sezonu sözleşme görüşmelerinin etkisinde geçirdi. Bununla birlikte iki taraf arasında bu sezonun sonunda bitecek sözleşmeye dair bir anlaşmaya hâlâ varılamadı. Larin maaşının yükseltilmesi konusunda ısrarcı ve Dünya Kupası’nda boy gösterecek olmasını bir koz olarak kullanmak istiyor. Kara Kartal ise oyuncunun bu sezonki performansından sonra istenilen maaşlara çıkmayı kabul etmiyor.

Yılan Hikayesi

Bu sezon yarıştığı tüm alanlarda deyim yerindeyse çuvallayan Beşiktaş’ta gelecek sezonun planlamaları başladı ancak sorunlar da bitmek tükenmek bilmiyor.

14 oyuncusunun sözleşmesi sona erecek olan Kara Kartal’da bu oyuncuların bazılarıyla masaya oturma ihtimali bulunmuyor. Nitekim Oğuzhan Özyakup 10 senedir formasını giydiği Siyah Beyazlı ekiple vedalaştı.

Ancak Cyle Larin ve Domagoj Vida gibi isimlerle alakalı tereddütler devam ediyor. Her iki oyuncunun da kimi zaman şahane performanslar göstererek maç kazandıran ancak bazı maçlarda da sahada yokları oynayan yapıya sahip olmaları Beşiktaş yöneticilerini düşündürüyor.

Bununla birlikte Beşiktaş’ta bilhassa Larin meselesi açmaza girmiş durumda. Kanadalı oyuncu geçen sezon şampiyonluğu getiren oyunculardan biri olduğunun farkında ve bu bağlamda maaşının yükseltilmesini talep ediyor.

Ancak Beşiktaş da 27 yaşındaki oyuncunun sadece geçen sezon iyi bir performans sergilediğini dile getiriyor. Bu açıdan iki taraf arasında maaş konusunda bir anlaşma sağlanamıyor ve Larin’in sözleşmesi de Haziran ayının sonu itibariyle sona eriyor.

Dünya Kupası Kozu

Cyle Larin kendisine kulüp bulmakta zorlandı ve bu noktada Beşiktaş’ın kendisine iyi bir teklif yapmasını istiyor. Haberlere yansıyan ifadelere göre oyuncu Domagoj Vida ve Adem Ljajic gibi isimler deyim yerindeyse çuvalla para alırken kendisinin ucuza top oynadığını düşünüyor ve bu nedenle maaşında yükseltilmeye gidilmesi konusunda kendi belirlediği oranı referans olarak gösteriyor.

Bununla birlikte oyuncunun en büyük kozlarından birisi de Kanada Milli Takımı’nda gösterdiği ve göstermesi muhtemel olan performans. 2021 yılında Milli Takım’da kelimenin tam anlamıyla döktüren Larin, attığı gollerle bir takvim yılı içerisinde en çok gol atan isimlerden biri olmuştu.

Başarılı oyuncu aynı zamanda Kanada Milli Takımı’nın da en çok gol atan ismi. Bu bağlamda dikkat çekmeyi başaran Larin, 38 yıl sonra Dünya Kupası’na gidecek olan ülkesinde göstereceği performansın kendi değerini arttıracağını savunuyor.

Beşiktaş’a da bu durumu hatırlatan yıldız oyuncu, maaşının yükseltilmesinin bu açıdan Beşiktaş’a da katkı sağlayacağı düşüncesinde. Ancak sezon başından beri çözülemeyen bu meselenin kısa süre içerisinde çözülmesi de gerçekten çok da yakın bir ihtimal veya şans gibi görünmüyor.