Berrettini

Berrettini Açık Tenis Turnuvası’na Veda Etti

Bu sezonun ilk grand slam tenis turnuvası özelliğini taşıyan Avustrulya Açık’ta veda gerçekleşti. Erkeklerde 8 numaralı olan seribaşı Matteo Berrettini, Avustralya Açık Tenis Turnuvası’na veda etti.

Sezonda ilk grand slam tenis turnuvası olan Avustralya Açık’ta yenilgi, vedayı da beraberinde getirdi. Erkeklerde 8 numaralı seribaşı olan Matteo Berrettini, 2. Turdaki mücadelesinde Tennys Sandgren’e 3-2 yenildi ve elendi.

Turnuva Melbourne şehrinde gerçekleşti. 3. Günün sabah seansında ise tek erkekler 2. Tur maçına çıktı. Berrettini ile mücadele eden isim ise dünya 100 numaralı Sandgren oldu.

Sandgren, ilk defa 2018 senesinde ana tablo içerisinde Avustralya Açık’ta mücadele etmişti. Bu mücadele sonucunda da çeyrek finale çıkmaya hak kazanmıştı. 3.5 saat kadar süren mücadeleyi kazanarak başarısını da tescilledi.

Navarro İlk Turdan Sabalenka’yı Saf Dışı Bıraktı

Kadınlarda ise dünya sıralamasında 54. Basamakta yer alan Carla Suarez Navarro, 11 numaralı seribaşı olan Aryna Sabalenka ile karşılaşmıştı. Navarro da rakibini 7-6’lık setlerde gerçekleşen mücadelesinde 2-0 mağlup etti ve Sabalenka’yı daha ilk turdan saf dışı etmeyi başardı.