Arnavutluk Rahat Bir Galibiyet Aldı

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda Arnavutluk, 8 Eylül Çarşamba günü kendi sahasında San Marino’yu konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi 5 – 0 gibi farklı bir skor ile kazanan takım Arnavutluk oldu. Ev sahibi Arnavutluk’a galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Rey Manaj, Qazim Laçi, Armando Broja, Elseid Hysaj ve Myrto Uzuni kaydetti.

3 Puan 5 Golle Geldi

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda oynanan mücadelenin 33. Dakikasında ev sahibi Arnavutluk, Keidi Bare’nin asistinde Rey Manaj’ın attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0 öne geçen taraf oldu. Mücadelenin ilk yarısında başka gol olmayınca ilk 45 dakika 1 – 0 sona erdi.

Maçın 58. Dakikasında ev sahibi Arnavutluk, Armando Broja’nın asistinde Qazim Laçi’nin attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Maçın 61. Dakikasında ev sahibi Arnavutluk, Odise Roshi’nin asistinde bu kez Armando Broja’nın attığı gol ile aradaki farkı 3’e çıkartarak karşılaşmada skoru 3 – 0 yaptı. Maçın 68. Dakikasında ev sahibi Arnavutluk, bir kez daha Odise Roshi’nin asistinde Elseid Hysaj’ın attığı gol ile karşılaşmada durumu 4 – 0 yaptı.

Maçın 80. Dakikasında ev sahibi Arnavutluk, bir kez daha Armando Broja’nın asistinde Myrto Uzuni’nin attığı gol ile karşılaşmada skoru 5 – 0 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca ev sahibi Arnavutluk, kendi sahasında konuk ettiği rakibi San Marino’yu 5 – 0 mağlup etti.

Gruptan Çıkma Şansını Arttırdı

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda oynanan karşılaşmada ev sahibi Arnavutluk’ta Ylber Ramadani, Enis Çokaj, Armando Broja, Odise Roshi ve Albi Doka; konuk takım San Marino’da ise Matteo Vitaioli, Fabio Tomassini, Tommaso Zafferani, Giacomo Conti ve Michael Battistini mücadelenin ikinci yarısında oyuna dahil olan futbolcular oldular.

Öte yandan alınan bu sonuç neticesinde kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ev sahibi Arnavutluk, 3 puanı hanesine yazdırdı ve I Grubu’nda puanını 12 yaptı. Deplasmanda oynadığı maçta yenilen ve sahadan puansız ayrılan konuk takım San Marino ise I Grubu’nda puansız bir şekilde altıncı ve son sırada kaldı.