Andorra Deplasmanda 3 Puanı 3 Gol İle Aldı

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda Andorra, 12 Ekim Salı günü deplasmanda San Marino’ya konuk oldu. Serravalle Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 3 – 0’lık skor ile kaybeden taraf ev sahibi San Marino oldu.

Diğer yandan konuk takım Andorra’ya galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Marc Pujol, Sergi Moreno ve Ricard Fernandez kaydetti. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçta rakbine kaybeden teknik direktör Franco Verralla önderliğindeki San Marino, 2022 Dünya Kupası I Grubu’ndaki 8. Mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçta rahat bir galibiyet alan teknik direktör Koldo Alverez yönetimindeki konuk takım Andorra, 2022 Dünya Kupası I Grubu’nda 2 galibiyetini elde etmiş oldu.

Andorra’nın Maçta Attığı Goller ve Kart İstatistikleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda oynanan mücadeleye ev sahibi San Marino, rakibi Andorra karşısında Elia Bendettini, Filippo Fabri, Simoncini, Mt. Battistini, Grandoni, Censoni, Mularoni, Golinucci, Tomassini ve Nanni 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Andorra, rakibi San Marino karşısında Iker, Max LIovera, Albert Alavedra, Moises Nicolas, Joan Cervos, Marc Veles, Sergio Mreno Marin, Cristian Martinez Alejo, Jordi Alaez, Rcar Fernandez ve Marc Pujol 11’i le sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin 10. Dakikasında konuk takım Andorra, marc Pujol’un attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Mücadelenin ilk yarısında özellikle konuk takım Andorra olmak üzere tehlikeli gol pozisyonları yaşandı. Fakat bu tehlikeli pozsiyonlarda gol sesi çıkmadı. Böylece mücadelenin ilk 45 dakika 1 – 0 sona erdi. Maçın 53. Dakikasında konuk takım Androrra, bu kez ilk golü atan Marc Pujol’un asistinde Sergi Moreno’nun attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 0 yaptı.

Maçın 88. Dakikasında konuk takım Andorra, Ricard Fernandez’in attığı gol ile aradaki farkı 3’er çıkattı. Böylece karşılaşmada durum 3 – 0 olmuş oldu. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımda  da başka gol sesi çıkmayınca konuk takım Andorra, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi San Marino’yu 3 – 0 mağlup etti.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücade ev sahibi San Marino’da Simocini, Golinucci, Censon ve Grandoni; konuk takım Andorra’da ise Moises San Nicolas ve Cristian Martinez, maçın hakemi tarafından sarı gören futbolcular oldular.

San Marino ve Andorra’nın Puan Durumu

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda oynanan karşılaşmada kendi sahasında oynadığı maçta bu kez Andorra ile karşılaşan ev sahibi San Marino, yenilgi aldığı maçın ardından haftayı puansız kapattı ve I Grubu’nda puansız bir şekilde altıncı ve son sırada kaldı.

Diğer yandan deplasmandan 3 puan ile dönen konuk takım Anadorra ise I Grubu’nda puanını 6 yaparak beşinci sırada kendisine yer buldu.