Shane

Anadolu Efes Real Madrid’e Liderliğini Vermedi

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nin 21. Haftasının en önemli mücadeleleri birisi de Anadolu Efes ve Real Madrid arasında yaşandı. Haftalardır liderliğini korumayı sürdüren Efes ekibi, İspanya temsilcisini 80-75 mağlup etti ve liderliğini korumayı başardı.

THY Avrupa Ligi’nin 21. Haftasında karşı karşıya gelen Anadolu Efes ve Real Madrid ekipleri, liderlik için kıyasıya mücadele verdi. Haftalardır liderliğini koruyan temsilcimiz, ikinci sırada yer alan Madrid ekibi karşısında kıran kırana yarıştı. Mücadelenin sonunda ise galip taraf temsilcimiz oldu ve rakibini 80-75’lik skorla mağlup etti.

Büyük mücadelenin sonucu ile 18. Galibiyetini edinen Türkiye temsilcisi, liderlik koltuğunu kaptırmamak için parkede ter döktü.

Maçın ilk dakikalarında İspanya ekibinin baskınlığı ile uğraşan Efes ekibi, Larkin’in hücumu ile ilk çeyreği 14-5 skorundan, 20-20 berabere getirmeyi başardı. Sonrasında ise hücumu elinden bırakmayan Larkin ve takım arkadaşları, ilk çeyreği 43-40 önde tamamladı.

Fark 1’e İnse de Ataman Ekibi Üstünlüğünü Korudu

Aynı hücumu ikinci devrede de sürdüren Ergin Ataman ekibi, son saniyelere kadar fark 1’e inse dahi, üstünlüğünü korumayı başardı.