Almanya 2022 Dünya Kupası’na Hazırlanıyor

Almanya’nın Dünya Kupaları Tarihi

Dünya Kupaları’nı gediklisi olan Almanya 1954 yılında düzenlenen İsviçre Dünya Kupası’ndan buna yana tüm Dünya Kupaları’nda boy göstermiştir. Dünya Kupları tarihinde Brezilya’dan sonra bu kupayı en fazla müzesine götüren ülke Almanya’dır. 1954, 1974, 1990 ve 2014 yıllanrında kupayı kazanma başarısı göstermişlerdir. Ayrıca bunun dışında; 4 kez ikinci, 4 kez üçüncü ve 1 kez de 4. lük olmayı başarmışlardır. Bugüne kadar oynadığı Dünya Kupaları’nda 109 karşılaşmaya çıkmışlar bunlardan; 67 galibiyet, 20 beraberlik, 22 mağlubiyet ile ayrılmışlardır. Oynadıkları karşılaşmalarda rakip fileleri 226 kez havalandırırken, kalelerinde ise 125 gole engel olamamışlardır.

Almanya’nın 2022 Muhtemel Dünya Kupası Kadrosu

Kaleciler: Marc Andre ter Stegen, Kevin Trapp ve Oliver Baumann.

Defans: David Raum, Benjamin Henrichs, Niklas Süle, Anthonio Rüdiger, Matthias Lukas Ginter, Robin Gosens, Jan Thilo Kehrer ve Nico Schlotterbeck,

Orta Saha: Jonas Hoffman, Joshua Walter Kimmich, İlkay Gündoğan, Maximilian Arnold ve Kai Lukas Havertz

Forvet: Timo Werner, Leroy Aziz Sane, Thomas Müller, Serge David Gnabary, Jamal Musiala ve Lukas Okechukwu Nmecha

Almanya 2022 Dünya Kupası Elemeleri

2022 Katar Dünya Kupası Elemeleri’nde J Grubu’nda yer Almanya’nın Grubu’nda; Kuzey Makedonya, Romanya, Ermenistan, İzlanda ve Liechtenstein yer aldı. Grupata tek puan kaybını ve aynı zamanda tek yenilgisini ebinde Kuzey Makedonya’ya karşı alan Hansi Filick’in öğrencileri, grubu 27 puan ile KuzeY Makedonya’nın 9 puan önünde lider tamamladılar ve Dünya Kupası biletini aldılar. Elemelerde 36 gol atan Almanya kalesinde ise sadece 4 gol gördü.  İlkay Gündoğan, Serge Gnabry ve Timo Werner attıkları 5’er gol ile Almanya’nın en fazla rakip fileleri havalandıran oyuncuları oldular.

Almanya 2022 Dünya Kupası Rakipleri

2022 Katar Dünya Kupası’nda E Grubu’nda yer alacak olan Almanya, üst tura çıkabilmek için İspanya, Kosta Rika ve Japonya ile mücadeleler verecek. Hansi Filick ve öğrencileri İspanya ile beraber gruptan çıkması beklenen takımlar. Son düzenlenen 2018 Rusya Dünya Kupası’nda grup aşamalarında elenerek büyük hayal kırıklığı yaratan Almanya bu kez işini sıkı tutmaya ve son Dünya Kupası’nın izlerini silmeye kararlı.

Almanya 2022 Dünya Kupası Fikstürü

23 Kasım  Almanya – Japonya

27 Kasım  İspanya – Almanya

01 Aralık  Kosta Rika – Almanya