Yıldıray Baştürk’ten Bundesliga Değerlendirmesi

Türkiye’nin yıldız isimlerinden biri ve Dünya Kupası 3’üncülüğüne de adını yazdıran Yıldıray Baştürk, koronavirüs gündemini değerlendirdi. Almanya’da 279 maça çıkan ve liglerin başlama kararını yorumlayan sporcu, en küçük disiplinsizliğe taviz olmadığını söyledi. Vakanın artma durumunda ise liglerin hemen duracağının altını çizen futbolcu, Türkiye de bu şekilde giderse futbola dönüşün olacağını belirtti.

Türkiye A Milli Takım’da da forma terletmiş olan Yıldıray Baştürk, koronavirüs salgınına ilişkin futbol gündemini değerlendirdi. Almanya’da forma giyen başarılı yıldız, ülkenin futbola dönmesine ilişkin de konuştu. Bundesliga ve 2. Bundesliga’da toplam 279 maça çıkan 41 yaşındaki sporcu, başlangıç olarak olumlu durumun olduğunu söyledi.

Dikkatini çeken noktanın ise, takımların kondisyon bakımından istenen seviyede olmamaları olduğunu vurguladı. Beklenmeyen bir şekilde yaşananların, belirsizlik durumunun, aranın uzunluğunun futbolcularda son bölümlerde de düşüşler yaşadığının altını çizdi. Ayrıca diğer bir dikkat çeken olayın da seyircisiz oynamanın deplasman takımlarına yaraması olduğunu ekledi.

Dormund’u Çok Beğendim

Borussia Dormund ekibinin haricinde diğer takımların içerde kazanamadığını söyleyen yıldız futbolcu, önemli olanın da fizik yüklemeden ziyade takımın psikolojik olarak iyi hazırlanması olduğunu vurguladı.

Fizik olarak böyle bir süreçte yükleme yapmanın da kolay olmadığını söyleyen Yıldıray Baştürk, Dormund’u çok beğendiğini de özellikle belirtti. Bunun sebebini ise hem fizik kalitesi hem de psikolojik bakımdan çok diri gözükmeleri olarak açıkladı.

Güncel Yazılar