Vinicius Junior’un Önlenemez Çıkışı

Brezilya’nın Rio de Janerio şehrinde dünyaya gelen Vinicius Junior, 12 Temmuz 2000 doğumludur. Maddi durumu çok iyi olmayan bir ailesi olan Vinicius, futbol kariyerine Rio de Janerio’nun banliyösü olan Sao Gonçalo’da başlamıştır. Daha sonra 2010 yılında Flamengo alt yapısı seçmelerine giren genç oyuncu bu sınavı başarı ile geçmiştir.

Flamengo Yılları

Flamengo akademisinde yetenekleri ile ön plana çıkmaya başlayan Vinicius Junior, kısa sürede kulübünde üzerine titrediği bir oyuncu olmaya başladı. Aslında akademiye katılırken sol bek olduğunu beyan etmişti. Fakat kısa sürede onun bir hücum oyuncu olduğu ortaya çıktı. Akademideki başarıları ile Brezilya 15 yaş altı milli takımına seçildi.

Brezilya Genç Takımınlarında Vinicius

Milli takımlar kariyerine Brezilya 15 yaş altı takımı ile başlayan Vinicius, 6 maç oynadığı kategoride 6 gol atmayı başardı. Ardından sırası ile 17 yaş altı ve 20 yaş altı takımlarında toplam 23 maça çıktı ve bu karşılaşmalarda da 17 gol bulmayı başardı. Onun önlemez yükselişi başlamıştı. Artık Brezilya için yeni bir yıldız doğuyordu.

Real Madrid Günleri

Flamengo’da gösterdiği başarılara Avrupa’nın büyük kulüpleri kayıtsız kalmadı ve bunlardan Real Madrid 2016 yılında bu genç yıldız adayını 45 Milyon Euro karşılığında tranfer etti. Fakat gelişimini tamamlaması için 2018 yılına kadar Flamengo’da kalmasına izin verdi. 2018’in Temmuz ayından sonra da Vinicius’un Avrupa macerası resmen başlamış oldu. Bu güne kadar Real Madrid forması ile 183 karşılaşmaya çıkan Brezilyalı sol açık; 43 gol atarken, 47’de asist yapmayı başardı.

2022 Dünya Kupası’nda Brezilya ve Vinicius Junior

Brezilya’nın fakir bir bölgesinde yokluk içerisinde büyüyen Vinicius, doğal yetenekleri ile kendisini futbolda kabul ettirmiş ve bugün hem dünyanın en büyük kulüplerinden birisi olan Real Madrid’in, hem de bugüne kadar Dünya Kupaları’nı 5 kez kazanarak bu alanda en fazla başarıya sahip olan Brezilya milli takımının son derece önemli bir parçası haline gelmişir. Şimdi onu 2022’de Katar’da önemli bir turvuva bekliyor. Takımının ondan beklentisi oldukça yüksek.

2022 Katar Dünya Kupasında G Grubunda mücadele edecek olan Brezilya’nın grubunda; Sırbistan, İsviçre ve Kamerun bulunuyor. Fikstüre göz attığımızda; 24 Kasım / Brezilya – Sırbistan, 28 Kasım Brezilya – İsviçre , 02 Aralık / Kamerun – Brezilya maçlarının oynanacağını görüyoruz.