Victor Nelsson Yıldızını Dünya Kupası’nda Parlatmayı Hedefliyor

Galatasaray; 2022 – 2023 sezonu öncesinde yaz transfer dönemini en hareketli geçiren takımlardan birisi oldu. Kadrosunu birçok oyuncu ile takviye etti. Bunun yanı sıra, bazı oyuncuların sarı kırmızılı takımdan ayrıldıklarını ifade edebiliriz. O isimlerden birisi de Brezilyalı stoper Marcao idi. 26 yaşındaki oyuncu; bonuslarla beraber 15 milyon Euro karşılığında İspanya’nın Sevilla kulübüne transfer oldu.

Sevilla; Galatasaray’dan Marcao’yu transfer ettikten sonra gözünü sarı kırmızılı takımın bir diğer stoperi Victor Nelsson’a dikti. Danimarkalı oyuncu için teklifte bulundu. Ancak, Galatasaray; Sevilla’nın Victor Nelsson için yapmış olduğu teklifi az buldu. Danimarkalı oyuncunun transferine izin vermedi. 1998 doğumlu stoper ise yönetime Sevilla’ya gitmek istediğini ifade etti. Fakat, Ağustos ayının son günlerine yaklaştığımız şu dönemde bu transferin gerçekleşmeyeceğini söyleyebiliriz.

Sevilla Kadrosunu Farklı Bir Stoper ile Takviye Etti

Sevilla; Marcao’nun ardından kadrosunu farklı bir stoper ile güçlendirdi. Bonservisi Bayern Münih’te bulunan Fransız stoper Tanguy Nianzou ile sözleşme imzalandı. Sevilla; oyuncu için Alman kulübüne 16 milyon Euro ödeyecek. Bu transfer aynı zamanda Victor Nelsson’un İspanya hayallerini en azından bir süreliğine ertelemesine neden oldu.

Genç Oyuncu Dünya Kupası’nda Danimarka Formasını Giyecek

Dünya Kupası heyecanı; Kasım ayında başlıyor. Bir ay sürecek bu organizasyon aynı zamanda futbolcuların kendilerini göstermeleri adına da önem taşıyor. Birçok futbolcu; Dünya Kupası’nda iyi bir performans göstermeyi ve ardından daha iyi bir kulübe transfer olmayı hedefliyor. O oyunculardan birisi de Victor Nelsson! Danimarkalı stoper; Galatasaray’da oynamaktan dolayı bir hayli mutlu! Fakat, kariyerini İspanya’da veya İngiltere’de sürdürme gibi farklı bir hedefi daha bulunuyor. Bu yüzden, Dünya Kupası’nın ardından 2023 – 2024 sezonunun başında farklı bir kulübe transfer olmayı hedefliyor. Bunu yaparken de Galatasaray’a para kazandırmayı istiyor.

Danimarka; Dünya Kupası’nda D Grubu’nda mücadele edecek. Fransa, Tunus ve Avustralya ile karşılaşacak. Kadrosunda Christian Eriksen gibi önemli bir yıldızı barındıran Danimarka; Fransa’nın ardından gruptan ikinci olarak çıkmayı hedefliyor. Ardından, kura şansına da bağlı olarak gidebildiği yere kadar gitmeyi istiyor.

Victor Nelsson Milli Formayı Yedi Defa Giydi

14 Ekim 1998 tarihinde dünyaya gelen oyuncu; futbola ülkesinin takımlarından Nordsjaelland’da başladı. 2016 ila 2019 yılları arasında bu kulüpte forma giydi. 2019 yılının Temmuz ayında 3 milyon 600 bin Euro karşılığında FC Kopenhag’a transfer oldu. Burada gösterdiği performansla Galatasaray dahil olmak üzere birçok kulübün dikkatini çekti. Sarı kırmızılı takım; genç oyuncuyu geçtiğimiz yaz 7 milyon Euro karşılığında transfer etti.

Victor Nelsson; milli formayı ilk defa 11 Kasım 2020 tarihinde İsveç ile oynanan maçta giydi. 2022 yılının Ağustos ayında olduğumuz şu dönemde milli formayla yedi kez sahaya çıktığını söyleyebiliriz. 1.85 boyundaki oyuncu; geleceğin yıldızlarından birisi olarak gösteriliyor.