Uluslar Ligi Heyecanı Devam Ediyor

Yerel liglerin yanı sıra UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi’nin de sona ermesiyle beraber futbolseverler öksüz kaldılar. Ancak, milli maçlar sayesinde yeniden futbol heyecanı yaşanabilir.

Takdir edersiniz ki, 2022 yılının Kasım ila Aralık ayları arasında Dünya Kupası düzenlenecek. Dünya Kupası’na katılacak takımlar oldukça heyecanlı! Diğer takımlar da yeni oyuncular deneyerek milli takım sezonunu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyor. 2022 yılının Haziran ayında olduğumuz şu günlerde UEFA Milletler Ligi maçları sayesinde futbol özlemimizi ortadan kaldırdığımızı söyleyebiliriz. Gelin, gruplarda alınan sonuçlara yakından bakalım!

2022 – 2023 UEFA Uluslar A Ligi’nde Hangi Sonuçlar Alındı?

A Ligi’nde dört farklı grupta 16 takım mücadele ediyor. Uluslar Ligi 1. Grup’ta oynanan ilk iki maç sonucunda Danimarka lider oldu. Gruptaki ilk maçında Fransa’yı yenen Danimarka’nın oyuncularının son derece formda olduklarını ifade edebiliriz. Grubun ikinci sırasında üç puanlı Avusturya var. Fransa; iki maç sonucunda yalnızca bir puan toplayabildi. Hırvatistan da Fransa ile beraber bir puan alabilen diğer takım oldu.

İkinci grupta dört puanlı iki takım mevcut! Portekiz ve Çek Cumhuriyeti; grup liderliğini paylaşıyorlar. İspanya ise iki maçından da beraberlik ile ayrıldı. İsviçre iki maçını da kaybederek grubun son sırasına yerleşti.

Üçüncü grupta yer alan İtalya iki maçından dört puan ile ayrıldı. Bu sayede, grubun ilk sırasına yerleşti. Macaristan üç puan ile ikinci sırada bulunuyor. Almanya; UEFA Milletler Ligi’ne kötü bir başlangıç yaptı. İki maçından da bir puan ile ayrıldı. İngiltere; iki maçta sadece bir puan toplayarak grubun son sırasına yerleşti.

Dördüncü grubun ilk sırasında Hollanda var. Portakallar; gruptaki iki maçını da kazanarak zirveye yerleşti. İkinci sırada son olarak Polonya’yı 6-1 mağlup eden Belçika bulunuyor. Her ne kadar son maçını kaybetse Lewandowski’li Polonya’nın da üç puanının olduğunu ifade edebiliriz. Grubun son sırasında Galler var.

Uefa Uluslar B Ligi’nde Hangi Takımlar Yer Alıyor?

B Ligi’nde de her biri dört takımdan oluşan dört grup yer alıyor.

  • 1. Grup’ta İskoçya ilk sırada yer alıyor. Onu Ukrayna, Ermenistan ve İrlanda takip ediyor.
  • 2. Grup’ta İzlanda ilk sırada yer alıyor. Onu İsrail ve Arnavutluk takip ediyor. Rusya’nın oynayacağı maçlar iptal edildi.
  • 3. Grup’ta Finlandiya ilk sırada yer alıyor. Onu Bosna Hersek, Karadağ ve Romanya takip ediyor.
  • 4. Grup’ta Norveç iki maçından da üç puan ile ayrılarak zirveye yerleşti. Onu Sırbistan, İsveç ve Slovenya takip ediyor.

C Ligi’nde Milli Takımımız da Bulunuyor

  • 1. Grup’ta Türkiye ilk sırada! Onu Lüksemburg, Faroe Adaları ve Litvanya takip ediyor.
  • 2. Grup’ta Yunanistan ilk sırada! Onu Kosova, Kuzey İrlanda ve Kıbrıs Cumhuriyeti takip ediyor.
  • 3. Grup’ta Kazakistan ilk sırada yer alırken onu sırasıyla Slovakya, Belarus ve Azerbaycan takip ediyor.
  • 4. Grup’ta Gürcistan ilk sırada yer alırken onu Kuzey Makedonya, Bulgaristan ve Cebelitarık takip ediyor.

Son olarak, D Grubu’ndan bahsedelim! 1. Grup’ta Letonya ilk sırada yer alırken Moldova, Andorra ve Lihtenştayn ise Letonya’yı takip ediyor. İkinci grubun lideri Malta! Onu Estonya ve San Marino takip ediyor.