UEFA 50 Ülkeyi Bugün Gerçekleşecek Toplantıya Çağırdı

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılarak küresel bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüs salgını, spor organizasyonlarını da olumsuz etkiledi. Tüm dünyada salgın halini alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi olarak ilan edilen Kovid-19, on binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olurken, yarım milyondan fazla insanın da virüs ile karşı karşıya gelmesine neden oldu. Bu sürecin ardından ise UEFA 50 ülke ile olacak toplantısını bugün gerçekleştirecek.

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde, tüm ligler ve organizasyonlar ise, olası tedbir gereği süresiz ertelendi veya 1 sene sonrasında gerçekleşmesi adına ciddi kararlar alındı. Spor dünyasını, organizasyonları ve etkinlikleri de ciddi bir şekilde etkileyen salgın, en fazla da Avrupa’yı olumsuz etkiledi.

Lig Takvimine İlişkin Görüşler Paylaşılacak

Avrupa futbolunun çok ciddi bir oranda etkilendiği salgında, UEFA ise yapacağı toplantı için üye olan 55 ülkenin toplantıya katılmasını istedi. 17 Mart günü gerçekleştiği gibi telekonferans yöntemi ile gerçekleşecek olan toplantıda, 2 haftanın ardından yaşanan gelişmeler tartışılacak ve ertelenmiş olan liglerin de başlangıç takvimine ilişkin görüşler paylaşılmış olacak. Öte yandan gerçekleşecek toplantıda oyuncu sözleşmeleri ve transfer sistemi de yine konuşulan konular arasında yer alacak.