Üç Büyükler Dünya Kupası’na Oyuncu Göndermeye Hazırlanıyorlar

2022 yılında Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’nda forma giyebilmek her futbolcunun hayali! Futbolcular; futbolun en üst noktası olarak tabir edilen Dünya Kupası’nda yer alabilmek adına form durumlarını yüksek tutmaya çalışırlar.

21 Kasım 2022 ila 18 Aralık 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan Dünya Kupası’nda Süper Lig’den aşina olduğumuz futbolcular da yer alacak. Gelin, bu isimlerin kimler olduklarına bir göz atalım!

Galatasaray’ın Birçok Futbolcusu Dünya Kupası’nda Yer Alacak

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Türkiye A Milli Futbol Takımı; Mart ayındaki play-off mücadelesi yarı finalinde Portekiz’e 3-1 yenilerek Dünya Kupası hayallerini dört yıl daha erteledi. Bu yüzden, Türk futbolcuların Dünya Kupası’nda yer alamayacaklarını söylemeliyiz. Galatasaray’ın kadrosunda birbirinden değerli yabancı futbolcular bulunuyor. 11 yıldan bu yana sarı kırmızılı takımın kalesini koruyan Fernando Muslera ve yeni transfer Lucas Torreira; Dünya Kupası’nda Uruguay formasıyla mücadele edecekler. Genç stoper Victor Nelsson da Danimarka formasını terletecek.

Galatasaray’ın yeni transferleri Haris Seferovic İsviçre, Dries Mertens Belçika formasıyla bu eşsiz organizasyonda görev alacaklar. Patrick van Aanholt ve Sergio Oliveira’nın milli takıma çağrılma ihtimalleri bir hayli zayıf! Bunun yanı sıra, milli takım tercihini Kamerun’dan yana yapan Sacha Boey de görev verildiği takdirde bu organizasyonda yer alabilir.

Fenerbahçe İki Oyuncusunu Dünya Kupası’na Gönderebilir

Sarı lacivertli takım; 2022 – 2023 sezonu öncesinde kadrosunu çok sayıda oyuncu ile güçlendirdi. Bilhassa Brezilyalı oyuncuların takıma katıldıklarını söylemek mümkün! Ancak, Fenerbahçe’nin Brezilyalı oyuncuları milli takımlarında yer bulamıyorlar. Gustavo Henrique, Lincoln, Luan Perez ve Willian Arao’nun Dünya Kupası’nda Brezilya milli takımının formasını giyme ihtimalleri yok! Bunun yanı sıra, bir diğer Brezilyalı Joao Pedro da milli takım tercihini İtalya’dan yana yapmıştı.

Fenerbahçe’yi Dünya Kupası’nda iki futbolcu temsil edebilir. Diego Rossi; Uruguay milli takımının formasını bugüne kadar yalnızca üç defa giydi. 24 yaşındaki oyuncu; formunu yükseltmeyi ve milli takımı ile Dünya Kupası’nda yer almayı hedefliyor. Ancak, Diego Rossi’nin milli takıma çağrılma ihtimali bir hayli zayıf!

Enner Valencia; 2020 – 2021 sezonundan bu yana sarı lacivertli takımda forma giyiyor. 33 yaşındaki futbolcu; aynı zamanda Ekvador milli takımının da oyuncusu! Enner Valencia; herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde Ekvador milli takımıyla Dünya Kupası’nda mücadele edecek.

Beşiktaş Atiba Hutchinson ve Romain Saiss İle Temsil Edilecek

Siyah beyazlı takımın kadrosunda da çok sayıda yabancı oyuncu bulunuyor. 2013 – 2014 sezonundan bu yana Beşiktaş’ta forma giyen ve üç şampiyonluk gören Atiba Hutchinson; 39 yaşında olmasına rağmen futbola devam ediyor. Deneyimli oyuncu; Kanada milli takımıyla Dünya Kupası’nda yer alarak kariyerine güzel bir şekilde noktayı koyacak.

Beşiktaş’ın bu sezon transfer ettiği 32 yaşındaki Romain Saiss de Fas milli takımıyla Dünya Kupası’nda boy gösterecek.