TÜRKİYE’NİN RAKİBİ BU SEFER NORVEÇ

A Milli Türkiye takımımız 2022 Dünya Kupası elemelerinde ikinci maçında Norveç ile karşı karşıya gelecek. İspanya’nın Malaga kentinde oynanacak maç için milliler İspanya geçti. Maçı kazanarak kendi gruplarında, 2022 Dünya Kupası grup elemelerinde bir avantaj kazanmak isteyen a milli takımımız kazanmak için sahaya çıkacak.

TÜRKİYE MAÇA HAZIR

A Milli Türkiye takımımız Norveç maçını da sayınca Dünya Kupası tarihinde 588 kez sahaya çıkacak. Türkiye takımı 98 yıllık tarihinde 314’ü resmi 274’ü özel olmak üzere 587 maça çıktı. Bu 587 maçta biri hükmen galibiyet olmak üzere 223 galibiyet 140 beraberlik ve 224 yenilgi yaşadım A Milli Türkiye takımımızın Hedefi Norveç maçında kazanarak Letonya maçına iyice moral depolamak.

A Milli Türkiye takımı bugüne kadar, 98 yıllık serüveninde 89 farklı ülkenin takımı ile karşı karşıya geldi. Toplamda bu 98 yıllık serüvende 779 gol atan A Milli Türkiye takımımız kendi kalesinde de 839 gol gördü.

Norveç ile onuncu kez karşı karşıya geleceğimiz bu maçta A Milli takımımız Hollanda maçının ardından oldukça moral yüksek bir şekilde sahaya çıkacak ilk 11 ile sahaya çıkacak olan A Milli Türkiye takımımızın maçı kazanmadan sahadan ayrılmak istemiyor.

Bu öncesinde oynanan dokuz maçın dördüncü Türkiye üçünü Norveç kazandı kalan iki karşılaşma ise berabere sonuçlandı. A Milli takımımız Türkiye bu maçı da kazanarak galibiyetin çoğunluğunun kendisinde olmasını istiyoruz. Hollanda maçın ardından performansı oldukça yüksek olan Türkiye’nin maçını da farkını ortaya koyması bekleniyor.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

NORVEÇ: JARSTEIN, STRANDBERG, LODE, MELING, ÖDEGAARD, BERG, SVENSSON, MIDTSJO, THORTSTVEDT, SÖRLOTH, HAALAND

TÜRKİYE: UĞURCAN, ZEKİ, ÇAĞLAR, O. KABAK, UMUT, OZAN, OKAY, HAKAN, YUSUF, KENAN, BURAK

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA

2022 Dünya kupası elemeleri kapsamında Norveç ve Türkiye karşı karşıya gelecek. Maç İspanya’nın Malaga kentinde oynanacak. A Milli Türkiye takımımız Norveç maçını da sayınca Dünya Kupası tarihinde 588 kez sahaya çıkacak.

Maç bugün, 27 Mart Cumartesi günü saat 20:00’de başlayacak. Maçı canlı olarak TRT bir ekranlarında izleyebilirsiniz.