Türkiye’nin Dünya Kupası’ndaki Rakibi Belli Oldu

A Milli Futbol Takımı’nın 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri kapsamında düzenlenecek olan play-off turu yarı final maçı için rakibi belli oldu. Ay Yıldızlı ekibimiz Portekiz ile eşleşti. Kırmızı Beyazlı takım, Portekiz milli takımını mağlup ettiği takdirde Katar bileti almak üzere Kuzey Makedonya ile İtalya arasında oynanacak maçın sonucunu bekleyecek. İşte A Milli Futbol Takımı’nın 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemelerindeki mücadelesine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Türkiye Portekiz İle Eşleşti!

26 Kasım günü İsviçre’nin Zürih şehrinde FIFA merkezinde 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off turu yarı final kura çekimi gerçekleştirildi. Sporseverlerin dört gözle beklediği kura çekiminde Türkiye’nin de rakibi belli oldu. Ay Yıldızlı takımımızı Zürih’te Futbol Federasyonu Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop ve Kırmızı Beyazlılarınhocası Stefan Kuntz temsil etti.

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri maçlarında grup içerisinde 2. olarak konumlanan takımlar, kura çekimine katıldı. 10 takıma ek olarak Uluslar Ligi’nden gelen iki ekip de kuraya katılım gösterdi.

A Milli Futbol Takımımız G grubu kapsamında oynanan son müsabakada Karadağ deplasmanında mücadele etti. Maç sonunda Ay Yıldızlı ekip, 2 – 1 galip gelerek grubu ikinci sırada tamamladı. Türkiye, bu sayede play-off turlarına katılma hakkı elde etti.

Play-Off Kura Çekimi Sonuçları

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri play-off turu yarı final kura çekiminde Türkiye’nin rakibi Portekiz olarak belirlendi. İşte Zürih’te belli olan eşleşme sonuçları:

A yolunda yarı final maçı İskoçya – Ukrayna ile Avusturya – Galler arasında oynanacak. İki ekip arasında galip gelenler final mücadelesinde yeşil sahada karşı karşıya gelecek.

B yolunda yarı finallerde Çekya – İsveç ve Polonya – Rusya karşılaşmaları gerçekleşecek. Final maçında ise müsabakalardan gelip gelenler oynayacak.

Türkiye, C yolu içerisinde yer alıyor. C grubunda yarı final maçları Kuzey Makedonya – İtalya ve TürkiyePortekiz arasında olacak. A Milli Futbol Takımımız, Portekiz’i yendiği takdirde İtalya – Kuzey Makedonya maçının galibi ile final müsabakasını oynayacak.