Türkiye Ragbi Federasyonu’ndan Beklenen Haber

Türkiye Ragbi Federasyonu, Dünya Ragbi Birliği’nde temsilci üye olarak yer aldığı bilgisini resmen paylaştı. Konuya ilişkin yapılan açıklamada, temsilci üyeliğin iki senelik bir raporlama sürecinin sonrasında tam üyelik olarak tamamlandığını ifade etti. Dünya Kupası dışında ise tüm turnuvalara ve kalifikasyon bazında katılım hakkına sahip olduğunun da altını çizdi.

Bir süredir Dünya Ragbi Birliği’ne temsilci olmak adına çabalayan Türkiye Ragbi Federasyonu, iki senelik raporlama sürecinin ardından hedefine ulaştı. Konuya ilişkin açıklamada ise durumun detaylarına yer verildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, temsilci üyeliğe iki senelik bir raporlama sürecinin sonrasında tam üyelik olarak tamamlanınca gerçekleştiği belirtildi.

Dünya Kupası’nda Yer Alamayacak

Ayrıca Dünya Kupası dışında, tüm turnuvalara, kalifikasyon bazında katılım hakkına sahip olunduğu belirtilirken, katılım ve yayınlarına protokolsüz erişim hakkında da faydalanılacağı eklendi.

Türkiye Ragbi Federasyonu yapmış olduğu açıklamada, 12 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirilen Dünya Ragbi Birliği yıllık toplantısından söz etti. Toplantıda alınan karar neticesinde ise, TRF’nin kuruluş amaçlarından birine ulaştığını da söyledi.

Son 3 senedir federasyon başkanı olan Murat Pazan, yönetim kurulu ve federasyon personeliyle beraber yürütülen çalışmalar sonucunda, Dünya Ragbi Başkanı Sir Bill tarafından TRF’nin temsilci olduğunu açıkladığını ifade etti. Ayrıca Türkiye’nin yanı sıra, Katar ve Ürdün de birlik içerisine katılanlar arasında yer aldı.

Güncel Yazılar