TÜRKİYE LETONYA KARŞILAŞMASINA BİLİM KURULU MÜDAHALESİ

Milli takımımızın 2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamındaki grubundaki son maç olan Letonya maçı İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak. 30 Mart Salı akşamı saat 21:45’te oynanacak olan maç için TFF %15 seyirci kapasiteli bir maç olacağının müjdesini vermişti.

Fakat bugün son dakika bir gelişmesi ile %15 kapasiteli planlanan maç tamamen seyircisiz oynanması gerektiğine karar verildi ve kısa süreli de olsa satışa sunulan biletler hemen sistemden geri çekildi.

TARAFTARLARIN SEVİNCİ KURSAĞINDA KALDI

UEFA’nın ve TFF sağlık kurulunun onayladığı sağlık tedbirleri kapsamında İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı tüm sağlık kontrolünden geçilerek maç için hazırlanacaktı. Stadı 76.761 seyirci kapasiteli bir stat ve Türkiye’de Tonya maçı için bu stadın sadece %15’i yani 11.005 yüzü kabul edilecekti.

%15 seyircili bir maç izlenecekken bilet satışları da sunmuşken son dakika bir karar ile maçın tekrar seyircisiz olmasına karar verildi. Fiyatları bile belirlenmiştir. 25 ila 50 TL arasında satışa sunulan bu biletler için tüm taraftarlar, tüm maç severler ve heyecanlı bir şekilde Türkiye Letonya maçını izlemek isteyen seyirciler bilet satış sitesine adeta yüklenmiş.

Fakat bugün, 29 Mart Pazartesi günü yapılan son dakika açıklaması ile bilet satışlarının durdurulduğunu ve Türkiye Letonya maçının yeniden eskisi gibi seyircisiz oynanacak mı haber verildi. Ülkemizde yeni tip koronavirüs vakasının artışından dolayı böyle bir karar aldığını düşünüyoruz.

Oldukça artan vaka sayılarının ardından %15 seyirci kapasiteli bir maçın bilet oraya gelen herkesin sağlığını tehdit etmesinden dolayı Türkiye Letonya maçı yeniden seyircisiz Oynamaya karar verildi.

MİLLİLER DE HEVESLENMİŞTİ

Milli takımımız Türkiye seyirci İle oynanacak bir maç için oldukça heyecanlanmıştım. Attıkları golleri seyircisiyle anbean paylaşmak isteyen milli takım %15 seyirci kapasitesi olsa bile Letonya maçı karşısında taraftarlarıyla bir bütün olmak ve onların sesini duymak öyle sahada rakibinin karşısında ter dökmeye hevesli bekliyorlardı.

Sevinçlerini hüzünlerini ve gol atma heyecanlarını seyircileriyle birlikte paylaşmak isteyen heyecanlanan heveslenen milli takımımız Türkiye ne yazık ki sağlık engeline takıldı.

Maç Dünya Kupası‘nın geri kalan eleme maçları gibi yine seyircisiz bir şekilde İstanbul’da, Türkiye’nin ev sahipliğinde Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak. 30 Mart akşamı salı günü saat 21:45’te başlayacak maçı canlı olarak TRT bir ekranlarında izleyebilirsiniz. İzleyebilirsiniz.