TÜRKİYE EFSANELER

Türkiye Efsaneler Kupası’nda İlk Kez Yer Alacak

Futbolda iz bırakan isimlerin birbirleriyle yarıştığı Efsaneler Kupası’na ilk kez Türkiye de katılıyor. Turnuvada yer alacak oyuncular ise Türk futbolunda bir dönem boyunca damga vurmuş yıldız futbolculardan oluşuyor.

Uzun bir dönem boyunca sergilemiş oldukları üstün başarı ile Türk futboluna damga vuran efsane oyuncular, futbolda iz bırakan isimlerin yer aldığı Efsaneler Kupası’na ilk kez katılacak.

Eski futbolcuların Rusya’da düzenlenen Efsaneler Kupası’nda birbirleriyle kozlarını paylaşacaklar. Turnuvanın 2009 senesinden bu yana kullanmış olduğu slogan ise, “Geçmişin kahramanları, bugünün efsaneleri” olmayı hala sürdürüyor.

Türkiye’nin de ilk kez katılacağı turnuvada yer alacak isimler arasında Tuncay Şanlı, Ahmet Dursun, Emre Aşık, Tayfur Havutçu, Yıldıray Baştürk, Semih Şentürk, Hasan Kabze, Aurelio, Ali Güneş, Hamit Altıntop ve Deniz Barış gibi efsane oyuncular da yer alacak.

İlk Rakip Rusya

Turnuvaya ilk katılım sağlayanlar arasında Portekiz, Fransa, İspanya, Almanya, Rusya, Hollanda ve Yıldızlar Takımı da yer alacak.

İlk müsabakasında ay yıldızlı ekibimiz de Rusya ile karşı karşıya gelecek. 20-24 Şubat tarihleri arasındaki Efsaneler Kupası mücadelesine de Moskova ev sahipliği yapacak.