Türkiye Deplasmanda Geriye Düştüğü Maçta Karadağ’ı Mağlup Etti

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu 10. Hafta maçında Türkiye, 16 Kasım Salı günü deplasmanda Karadağ’a konuk oldu. Pod Goricom Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 1’lik skor ile kaybeden taraf ev sahibi Karadağ oldu.

Konuk takım Türkiye’ye deplasmanda galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Kerem Aktürkoğlu ve Orkun Kökçü kaydetti. Diğer yandan ev sahibi Karadağ’ın tek golünü ise Fatos Beciraj attı. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden ev sahibi Karadağ, 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nda 4. Mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan konuk takım Türkiye ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nda 6. Galibiyetini elde etti.

Karadağ ve Türkiye Karşılaşmasının Gol Dakikaları

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu 10. Hafta karşılaşmasına ev sahibi Karadağ, rakibi Türkiye karşısında Sarkic, Vujacic, Savic, Tomasevic, Vesovic, Radunovic, Haksabanovic, Jankovic, Jovovic, Osmajic ve Beciraj 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Türkiye ise rakibi Karadağ karşısında Uğurcan Çakır, Merih Demiral, Çağlar Söyüncü, Zeki Çelik, Caner Erkin, Berat Özdemir, Hakan Çalhanoğlu, Abdülkadir Ömür, Kerem Aktürkoğlu, Burak Yılmaz ve Halil Dervişoğlu 11’i ile sahaya çıktı.

İki takım arasındaki bu mücadelenin 4. Dakikasında ev sahibi Karadağ, Stefan Savic’in asistinde Fatos Beciraj’ın attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Daha sonra maçın 22. Dakikasında konuk takım Türkiye, Abdülkadir Ömür’in asistinde Kerem Aktürkoğlu’nun attığı gol ile karşılaşmada durumu 1 – 1 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika karşılıklı atılan goller ile 1 – 1 berabere sona erdi.

Maçın 60. Dakikasında konuk takım Türkiye, bu kez Hakan Çalhanoğlu’nun asistinde Orkun Kökçü’nün attığı gol ile karşılaşmada 2 – 1’lik skor ile öne geçmeyi başardı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca konuk takım Türkiye, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Karadağ’ı 2 – 1 mağlup etti.

Karadağ ve Türkiye’nin G Grubu’ndaki Güncel Puan Durumu

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu 10. Hafta mücadelesinde kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden ev sahibi Karadağ, haftayı puan alamadan kapatmış oldu. Böylece ev sahibi Karadağ, G Grubu’nda 12 puan ile dördüncü sırada kaldı ve 2022 Dünya Kupası’na gitme şansını kaybetti.

Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan konuk takım Türkiye ise 3 puanı hanesine yazdırdı. Böylece konuk takım Türkiye, G Grubu’nda puanını 21 yaparak ikinci sırada yerini korudu ve 2022 Dünya Kupası Elemeleri’ne katılmak için play-off oynama hakkı kazandı.