TOFAŞ

TOFAŞ Ve Darüşşafaka Ekipleri Bursa’da Karşı Karşıya Geldi

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu’nun 8’inci hafta müsabakası için TOFAŞ ve Darüşşafaka Basketbol ekipleri karşı karşıya geldi. Bursa ekibinin ev sahipliğini yapmış olduğu mücadele 81-65 skorla sona erdi. Oyunun kazananı mavi yeşilli ekip oldu.

Basketbol Gençler Ligi Final Grubu’nda 8’inci hafta mücadelesi için TOFAŞ ve Darüşşafaka Tekfen ekipleri karşı karşıya geldi. Bursa Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen mücadelenin kazananı TOFAŞ olurken oyun 81-65 skorla sona erdi.

TOFAŞ ekibi Bursa Atatürk Spor Salonu’nda parkeye Ege Peksarı, Batın Tuna, Hamza Çelik, Berke Büyüktuncel ve Ege Demir beşlisi ile çıktı.

Oyunun ilk periyodunu Bursa temsilcisi ekip 25-19 önde tamamlarken, ikinci periyotta da üstünlüğünü koruyan yine mavi yeşilli ekip oldu. İlk yarı 42-33 skorla sona erdi ve soyunma odasına üstün giren ekip TOFAŞ oldu.

Maçın üçüncü çeyreğinde de 61-48 önde tamamlayan mavi yeşilli ekip, müsabakanın geri kalan sürecinde de baskınlığını korudu ve parkeden 81-65 skorla galip ayrıldı.

İdlin Şehitleri De Unutulmadı

Oyun başlamadan hemen öncesinde de iki ekip de oyuncuları ile beraber İdlib’te şehit düşen askerler anısına “Başımız Sağolsun” pankartı ile çıktılar ve müsabaka başlamadan önce de bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.