Thomas Müller Dünya Kupası’ndaki Gol Sayısını Arttırmak İstiyor

Dünya Kupası; 2022 yılının belki de en önemli spor olayı olacak. Hem futbolseverlerin hem de futbolcuların bu organizasyonu sabırsızlıkla beklediklerini söyleyebiliriz. Dünya Kupası; bilhassa otuz yaşından büyük futbolcular için ayrı bir önem taşıyor. Bu isimler; belki de bir daha Dünya Kupası’nda forma giyme şansına erişemeyecekler. Thomas Müller; 2010 Dünya Kupası’nda henüz 21 yaşında olduğu dönemde ortaya koyduğu performans ile fark yaratmıştı. Ardından, 2014 ve 2018 Dünya Kupası’nda da forma giymişti.

Alman Oyuncunun Yıldızı 2010 Dünya Kupası’nda Parladı

Thomas Müller; Almanya’nın 3 Mart 2010 tarihinde Arjantin ile oynadığı maçta milli formayı ilk defa giyme şansına erişti. Bu maçın ardından milli takımın değişmez ismi oldu. Almanya’nın 2010 Dünya Kupası kadrosuna davet edildi. Futbolseverler; henüz 21 yaşında olan Thomas Müller’in bu turnuvada fark yaratacağını düşünmüyorlardı. Ancak, dönemin genç oyuncusu herkesi şaşırtan bir performansa imza attı.

Almanya; 2010 Dünya Kupası’nda Avustralya, Sırbistan ve Gana ile aynı grupta bulunuyordu. Thomas Müller; Avustralya ile oynanan maçta bir gol atıp bir de asist yaptı. Gana maçında da takımının attığı tek golün asistini yapan isimdi. Almanya; gruptan çıktıktan sonra son 16 turunda İngiltere ile eşleşti. Bu maçı 4-1 kazanarak çeyrek finale yükseldi. Thomas Müller; bu maçta iki gol atıp bir asist yaparak dikkatleri bir kez daha üzerine çekti.

Almanya; çeyrek finalde Lionel Messi’nin takımı Arjantin ile eşleşti. Herkes, Arjantin’in bu turu rahat bir şekilde geçeceğini düşünüyordu. Ancak, Almanya; güçlü rakibini 4-0 mağlup etti. Thomas Müller; bu maçı da bir asist ile tamamladı. Almanya; yarı finalde İspanya’ya 1-0 kaybederek üçüncülük maçı oynamaya hak kazandı. Bu maçta Uruguay ile karşı karşıya geldi. Rakibini 3-2 mağlup ederek Dünya Kupası’nı üçüncü sırada tamamladı. Thomas Müller; bu maçta da bir gol attı. Sonuç olarak, 2010 Dünya Kupası’nı beş gol ve üç asist ile bitirerek kendisini tüm dünyaya tanıttı.

Thomas Müller 2014 Dünya Kupası’nda Şov Yaptı

Almanya; 2014 Dünya Kupası’nın ilk maçında Portekiz’i 4-0 yenerken Thomas Müller de maçı üç gol ile tamamladı. Bunun yanı sıra, 1-0 kazanılan ABD maçında da bir gol kaydetti. Son 16 ve çeyrek final aşamasını boş geçtikten sonra yarı finalde de Brezilya’ya bir gol attı. Almanya; 2014 Dünya Kupası’nı şampiyonluk ile tamamlarken Thomas Müller de ülkesine en iyi şekilde katkıda bulunmasını bildi.

2018 Dünya Kupası Almanya İçin Hayal Kırıklığı Oldu

Almanya; 2018 Dünya Kupası’nda gruptan dahi çıkamayarak büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Thomas Müller; şu ana kadar Dünya Kupası’nda 10 gol attı. Daha çok gol atmak adına 2022 Dünya Kupası’nın başlamasını bekliyor.