Snowvoley Kar Voleybolu Dünya Kupası Turnuvaları İçin Adres Kayseri

Snowvoley Dünya Kupası Turnuvası’nda ilk etap için Erciyes’e gidilecek. Dünyanın yalnızca 2 yerinde yapılacak olan turnuvaya İtalya ise katılamayacak

Dünya’nın sadece 2 yerinde yapılacak olan Snowvoley Dünya Kupası Turnuvası’nın ilk etabı için hedef Erciyes olacak. Müsabakalara ise İtalya, koronavirüs sebebiyle katılım gösteremeyecek.

İlk etaba ev sahipliği yapacak olan Erciyes’te Snowvoley Dünya Kupası Turnuvası hakkında Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, açıklama yaptı. Konuya ilişkin konuşan Cıngı, ülkede virüs sebebiyle gerekli tedbirlerin alınması sebebiyle turnuvanın iptal olmasının söz konusu bir durum olmadığını söyledi.

Müsabakalara ev sahipliği yapan Kayseri ise, kış turizmi açısından önemli bir merkez olmayı başarıyla sürdürüyor. Snowvoley Kar Voleybolu Dünya Kupası Turnuvası’nda dünyada 2 ülkeden biri olarak katılım sağlayacak Türkiye, bu başarı ile gurur duyuyor.

124 Sporcu Katılım Gösterecek

Öte yandan turnuvalara ise İtalya, koronavirüs salgını sebebiyle katılım sağlamayacak. 11 ülkede 17 erkek ve 14 kadın takımın yer alacağı yarışmalarda, toplamda 124 sporcu yer alacak.