Slovenya Kendi Sahasında Güney Kıbrıs’ı Mağlup Etti

2022 Dünya Kupası Elemeleri H Grubu 10. Hafta Slovenya, 14 Kasım Cuma günü kendi sahasında Güney Kıbrıs’ı konuk etti. Stozice Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 1’lik skor ile kaybeden taraf konuk takım Güney Kıbrıs oldu.
Ev sahibi Slovenya’ya kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Miha Zajc ve Adam Gnedza Cerin kaydetti. Konuk takım Güney Kıbrıs’ın tek golünü ise Adronikos Kakoulis attı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Güney Kıbrıs, 2022 Dünya Kupası Elemeleri H Grubu’nda 7. Mağlubiyetini almış oldu.
Diğer yandan kendi sahasında kazanan ev sahibi Slovenya ise H Grubu’nda 4. Galibiyetini elde etmiş oldu.


Slovenya ve Güney Kıbrıs Maçının Golleri ve Kart İstatistikleri


2022 Dünya Kupası Elemeleri H Grubu 10. Hafta mücadelesine ev sahibi Slovenya, rakibi Güney Kıbrıs karşısında Oblak, Karnicnik, Bijol, Stojanovic, Balkovec, Cerin, Kurtic, Ilicic, Zajc, Verbic ve Celar 11’i ile başladı.
Diğer yandan konuk takım Güney Kıbrıs ise rakibi Slovenya karşısında Michael, Andreou, Laifis, Antoniades, Demetriou, Artymatas, Kastanos, Avraam, Papoulis, Tzionis ve Soteriou 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin ilk yarısında her iki takımda tehlikeli gol pozisyonları yakalamalarına rağmen gol sesi çıkmadı. Böylece ilk 45 dakika golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi.
Maçın ikinci yarısında 48. Dakikada ev sahibi Slovenya, oyuncusu Miha Zajc’ın attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 84. Dakikasında ev sahibi Slovenya, bu kez Zan Celar’ın asistinde Adam Gnedza Cerin’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı.
Bu golden 5 dakika sonra maçın 89. Dakikasında konuk takım Güney Kıbrıs, Grigoris Kastanos’ın asistinde Andronikos Kakoulis’in attığı gol ile aradaki farkı 1’e indirerek karşılaşmada durumu 2 – 1 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Slovenya, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Güney Kıbrıs’ı 2 – 1 mağlup etti.
Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Slovenya’da Kurtic ve Stojanovic; konuk takım Güney Kıbrıs’ta ise Andreou, Artymatas ve Kastanos maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.


3 Puanı Slovenya Aldı

2022 Dünya Kupası Elemeleri H Grubu 10. Hafta karşılaşmasında deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Güney Kıbrıs haftayı puansız kapattı. Böylece konuk takım Güney Kıbrıs, H Grubu’nda 5 puan ile beşinci sırada kaldı.
Diğer yandan sahasında kazanmayı başaran ev sahibi Slovenya, 3 puanı hanesine yazdırdı. Böylece ev sahibi Slovenya, H Grubu’nda puanını 14 yaptı ve dördüncü sıraya yerleşti.