Slovakya Deplasmanda Rakibi Malta’yı Farklı Mağlup Etti

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu 10. Hafta maçında Slovakya, 14 Kasım Pazar günü deplasmanda Malta’ya konuk oldu. Ta’Qali Ulusal Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu maçı 6 – 0’lık skor ile kaybeden taraf ev sahibi Malta oldu.

Konuk takım Slovakya’ya deplasmanda galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Rusnak (2), Duda (3) ve Vernon kaydetti. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden ev sahibi Malta, C Grubu’nda 7. Mağlubiyetini aldı. Diğer yandan konuk takım Slovakya ise A Grubu’nda 3. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Malta ve Slovakya Maçında Atılan 6 Gol

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu 10. Hafta mücadelesine ev sahibi Malta, rakibi Slovakya karşısında Bonello, Muscat, Shaw, Jean Borg, Attard, Guillaumier, Teuma, Camenzuli, Mbong, Paul Mbong ve Satariano 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Slovaya ise rakibi Malta karşısında Dubravka, Satka, Skriniar, Koscelnik, Hancko, Lobotka, Suslov, Rusnak, Duda, Haraslin ve Strelac 11’i ile sahaya çıktı.

İki takım arasındaki bu mücadelenin 6. Dakikasında konuk takımSlovakya, Strelec’in asistinde Rusnak’ın attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Bu golden 1 dakika sonra konuk takım Slovakya, maçın 7. Dakikasında bu kez Suslov’un asistinde Duda’nın attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Maçın 16. Dakikasında konuk takım Slovakya, Lobotka’nın asistine bir kez daha Rusnak’ın attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 3 – 0 sona erdi.

Maçın 69. Dakikasında konuk takım Slovakya, bir kez daha Suslov’un asistinde Duda’nın attığı gol ile karşılaşmada skoru 4 – 0 yaptı. Maçın 71. Dakikasında konuk takım Slovakya, bir kez daha Duda’nın asistinde bu kez Vernon’un attığı gol ile karşılaşmada durumu 5 – 0 yaptı.

Maçın 80. Dakikasında konuk takım Slovakya, bir kez daha Suslov’un asistinde bir kez daha Duda’nın attığı gol ile aradaki farkı 6’ya çıkartarak karşılaşmada durumu 6 – 0 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca konuk takım Slovakya, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Malta’yı 6 – 0 mağlup etti.

3 Puanı Alan Taraf Slovakya Oldu

2022 Dünya Kupası Elemeleri C Grubu 10. Hafta mücadelesinde sahasında oynadığı karşılaşmayı kaybeden ev sahibi Malta, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu. Böylece ev sahibi Malta, C Grubu’nda 5 puanda ve son sırada kaldı.

Diğer yandan deplasmanda farklı bir galibiyet alan konuk takım Slovakya, 3 puanı hanesine yazdıran taraf oldu. Böylece konuk takım Slovakya, C Grubu’nda puanını 14 yaptı ve üçüncü sırayaya yerleşmiş oldu.