Shane Larkin İsim Konusundaki Kararını Verdi

Geçtiğimiz haftalarda A Milli Basketbol Takımı’nda oynayacağını açıklayan yıldız Anadolu Efes basketbolcusu Shane Larkin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldu.

A Milli Basketbol Takımı’nda forma giyeceğini açıklayan yıldız basketbolcu Shane Larkin, geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı hususunda onay almıştı. Bu onayın ardından sporcu hakkında merak edilen şey ise adını değiştirip değiştirmeyeceği konusu oldu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu tarafından yapılan açıklamada ilk bilgilere göre isim değişikliği konusunun gündemde olmadığı ve buna dair bir konuşma gerçekleşmediği belirtilmişti. Ve oyuncunun da isim değişikliği durumunun zorunluğu olmadığı eklenmiş, konuyla ilgili güncel bilgilerin paylaşılacağı söylenmişti.

Şubat Ve Sonrasında Larkin A Milli Takım’da Forma Giyecek

Yeni edinilen bilgilere göre ise yıldız basketbol oyuncusu Shane Larkin, adını değiştirmeme kararı aldığını duyurdu.

Bundan sonra Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlığının yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı da olan oyuncu, adını taşımayı sürdürecek.

Yıldız Amerikalı sporcunun da şubat ve sonrası sürecinde ay yıldızlı formayı giyeceği bilgisi, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı olan Hidayet Türkoğlu tarafından resmen açıklandı.