Sergio Agüero Teknik Ekibe Katılıyor

Futbolun modern zamandaki en büyük efsanelerinden birisi olan Sergio Agüero, hayali olan Barcelona’ya transfer olduktan çok kısa bir süre sonra futbolu bırakmak zorunda kalmıştı. Kalbinden kaynaklı yaşadığı sorunlar nedeniyle çok sevdiği futbola veda etmesi gereken 33 yaşındaki Agüero, yine de futboldan vazgeçemiyor. Yakın zamanda verdiği bir röportajda Katar’da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası’nda Arjantin Milli Takımı’nın teknik ekibinde yer alabilme ihtimalinin olduğunu belirten efsane, kendisini sevenleri de bu haberle heyecanlandırdı.

Saha Kenarı

Futbolun son zamanlarda gördüğü en büyük futbolculardan birisi olan Sergio Agüero, çok sevdiği futboldan vazgeçemiyor.

Atletico Madrid’den ayrıldıktan sonra transfer olduğu Manchester City’de yakaladığı başarılarla efsane hale gelen Arjantinli süper yıldız, İngiliz ekibinde geçen uzun süreden sonra Barcelona’ya transfer olmuştu.

Vatandaşı ve en yakın arkadaşlarından biri olan Lionel Messi ile oynamak adına büyük bir heyecan duyan Agüero’nun hayalleri çok kısa sürdü. Önce maddi kriz nedeniyle Messi Barcelona’dan ayrıldı sonra da Agüero sağlık problemleri yaşamaya başladı.

Kalbindeki problemler nedeniyle futbol oynama ihtimali kalmadığı doktorlar tarafından açıklanan Agüero, bu sebeple futbolu bırakmak zorunda kalmıştı. Ancak görünen o ki Agüero futbolu değil sadece futbolculuğu bırakmış.

Geçtiğimiz günlerde bir basın kuruluşuna demeç veren Arjantinli yıldız, 2022’de Katar’da oynanacak Dünya Kupası’nda görev alabileceğini söyledi. Ülkesi Arjantin’in Milli Takım teknik ekibinde görev almasına dair bir ihtimal oluştuğunu açıklayan Agüero, konuyla alakalı son görüşmeleri yaptıklarını ifade etti.

Sağlık Problemleri

Manchester City’nin 1’inci İngiltere Ligi’nin 4’üncü en çok gol atan oyuncusu olan Sergio Agüero, erken biten kariyerinde birçok başarıya imza attı ve unutulmaz hatıralar bıraktı.

Bu hatıraları Barcelona taraftarı adına da bırakmak isteyen oyuncunun sağlık problemleri hedefine izin vermedi ancak belki de çok daha kötü bir ihtimalden de geri dönüldü.

Futbolu bıraktıktan sonra canlı yayın platformu Twitch’te yayınlar yapmaya başlayan Agüero, bir yayında sağlık problemlerinin ne kadar ciddi olduğunu netlikle ortaya koydu. Şu anda futbol oynamak istediği zaman nefesinin kesildiğini ifade eden Agüero, bir daha hızlı koşabileceğine dair kuşku duyduğunu ifade etti.

Agüero, kalbinin düzgün çalışmadığını ve 15 Aralık 2021 günü yaptığı futbola veda açıklamasından sonra bir süre çok kötü zamanlar geçirdiğini dile getirdi. Rahatsızlandığı ilk anda hiçbir şey olmayacağını ve iyi olacağını düşündüğünü belirten Agüero, durumun vahametini vurguladı.

Hastaneye gittiği zaman monitörlerle dolu bir odada tek başına kaldığını açıklayan Arjantinli yıldız, o zaman bir şeylerin kötü gittiğini anladığını ifade etti. Hastanede geçen 2 gün sonra tedirgin olmaya başladığını sözlerine ekleyen Agüero, çok daha kötü bir senaryoyla karşılaşmadan futbola veda etti.

Arjantin’in efsane oyuncularından Agüero, en büyük efsanelerden biri olan Lionel Messi’nin belki de son Milli Takım organizasyonunda arkadaşının yanında olabilir.