Sebastien Ogier 7. Dünya Şampiyonluğuna Koşuyor

Kariyerinin 7. Dünya şampiyonluğu başarısını elde etmek isteyen Sebastien Ogier Türkiye Rallisi’nde yarışacak. Tüm sağlık protokollerinin uygulanacağı rallinin Marmaris, Ula ve Datça’daki etaplarına ise seyirci alınmayacak.

Red Bull sporcularından olan ve şimdiye kadar toplamda 6 kez dünya şampiyonluğu başarısı edinen Sebastien Ogier, Türkiye Rallisi’nde yarışacak. Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında rallide tüm sağlık protokollerine dikkat edilmesine önem verilirken, ayrıca Marmaris, Ula ve Datça’da yapılacak etaplara da seyirci alımı olmayacak.

Öncesinde edindiği 79 puanla pilotlar sıralamasında liderliği elinde tutan ve 6 Dünya şampiyonluğuna sahip olan Sebastien Ogier, 7’inci şampiyonluğuna doğru da ilerliyor.

Sebastien Loeb Açıklaması

10 puanla ikinci sırada Red Bull sporcusu Elfyn Evans yer alırken, 66 puanla Ott Tanak da üçüncü sırada yer alıyor. Ve diğer Red Bull sporcuları olan Kalle Rovanpera ve Thierry Neuville de bu 3 ismi takip ediyor.

Öte yandan art arda 9 Dünya Ralli şampiyonluğu almayı başaran Sebastien Loeb ise, Türkiye’de bir defa daha yarışacağını resmen açıkladı.

Hyundai Motorspor için yarışan ve 10 sene sonra tekrar Türkiye’de mücadele edecek olan sporcu, bu defa ilk kez Monte Carlo’da yarıştı.

Adus Motorsport takımında yarışan Yağız Avcı, sınıfında 6. kez mutlu sona ulaşarak rekor kırmak istiyor.

Güncel Yazılar