Şampiyonluk Madalyası Kayboldu

İngiltere’de yaşayan kriket sporcusu, ilginç bir gerçekle yüzleşti. Geçtiğimiz günlerde yeni bir eve taşınan sporcu madalyasını kaybetti. ICC Kriket Dünya Kupası müsabakalarında başarılı bir performans gösteren oyuncu, kazandığı altın madalyayı kaybetti. Yeni taşındığı evde eşyalarının arasında madalyasını bulamayan sporcu büyük bir şok yaşadı.

Madalyasını kaybetmesinin ardından BBC Radio 5 kanalındaki bir programa konuk alan sporcu, yaşadıklarını anlattı. Jofra Archer, “ Yeni evime taşınmanın ardından madalyamın olmadığını fark ettim. Tüm eşyalarımın arasına baktım ama bulamadım. Madalyam kimdeyse bana vermesini istiyorum” şeklinde konuştu. Madalyasının kaybolmasından üstüne 7 gün geçmesine rağmen hala haber alamayan Archer, madalyasının bulunmasını istiyor.

Jofra Archer Madalyasını Bekliyor

Kendisi için oldukça önemli olan şampiyonluk madalyasını kaybeden kriket oyuncusu JofraArcher, madalyasını arıyor. Evini taşımasının ardından madalyasının kaybolduğunu fark eden oyuncu, korona virüs nedeniyle karantinaya alındığı için madalyasını arayamıyor. Radyo programı üzerinden madalyasını alan kişiye seslenen kriket oyuncusu, madalyasını bulan kişinin kendisine getirmesine istedi.

Geçen sene yaz mevsiminde yapılan kriket şampiyonasında İngiltere finale yükselmişti. Finalde rakibi Yeni Zelanda’yı yenerek şampiyon olan İngiltere’nin sporcularından biri de Jofra Archer isimli sporcuydu. Finali kazanan İngiliz sporculara altın madalya verilmişti.