Beşiktaş

Şampiyonlar Ligi’ne Katılması Muhtemel Tek Türk Takımı Açıklandı

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada hayatı durma noktasına getirdi. Futbolun da askıya alındığı dönemde, Şampiyonlar Ligi de gündem olmaya devam ediyor.

Liglerin neredeyse tamamına yakın bir kısmı Avrupa’da koronavirüs salgını sebebiyle ertelendi. Öte yandan UEFA’nın da gelecek dönemde sezonun Şampiyonlar Ligi katılımcılına ilişkin takım puanları üzerinden belirleme yapma durumu gündeme gelen konular arasında yer aldı.

Kulüplerin son 5 yıldaki puanlarının dikkate alındığı dönemde ise, Türkiye’den Beşiktaş ekibinin Şampiyonlar Ligi’ne katılım sağlayabileceği ifade edildi.

Söz konusu dönemde liglerin oynanabilmesi için çok sayıda senaryo üretilmeye devam ediyor. Bu süreçte ülkenin liglerinin durumu tartışılırken, UEFA’nın Şampiyonlar Ligi katılımcılarını belirlemesi de gündem oldu.

Önümüzdeki sezon için Şampiyonlar Ligi planlarına ise UEFA kanadında çokan başlandı. Takımların liglerdeki sıralamaları dikkate alındığında ise takımların son 5 yıldaki performanslarına bakıldığı belirtildi.

Avrupa Sıralamasında Daha İyi Durumda

Avrupa performanslarının baz alındığı sıralamada ise 26 takımın belirlenebileceği eklendi. Diğer 6 takımın ise Play-Off’lar sonrasında belli olacağı paylaşıldı.

Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazanan tek Türk takımının ise Beşiktaş olduğu öne sürülüyor. Siyah beyazlılar ligde 5’inci sırada yer alsa da, Galatasaray, Başakşehir, Fenerbahçe ve Trabzonspor’dan daha iyi bir Avrupa sıralamasına sahip.