Dünya Kupası

Rusya’nın Başkenti Moskova’da Serbest Stil Kayak Dünya Kupası Müsabakaları

Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Serbest Stil kayak Dünya Kupası’nda, Moskova etabı gerçekleştirildi. Mücadele erkekler kategorisi ve kadınlar kategorisi şeklinde gruplara ayrıldı.

Kadınlar Kategorisi ve Erkekler Kategorisi şeklinde Moskova’da düzenlenen Serbest Stil kayak Dünya Kupası müsabakalarında Çin, Ruya, Kanada, Belarus’dan yarışmacılar kıyasıya mücadele ettiler.

Yarışmacı İsimleri Ve Ülkeler

Rusya’nın başkenti olan Moskova, Uluslararası Kayak Federasyonu’nun (FIS) düzenlemiş olduğu Serbest Stil kayak Dünya Kupası için Moskova etabına ev sahipliği yaptı. Noaya Liga pistinde gerçekleştirilen mücadeleye erkekler kategorisinden Amerikalı sporcu Christopher Lillis, Çinli sporcu Zongyang Jia, Çinli sporcu Longxiao Yang, Kanadalı sporcu Lewis Irving, Beleruslu sporcu Pavel Dik, Rus sporcu Pavel Krotov katılım gösterdi.

Moskova’nın ev sahipliği yapmış olduğu Serbest Stil kayak Dünya Kupası yarışmasında, Noaya Liga pistinde ayrıca kadınlar kategorisinden de Belaruslu sporcu Hanna Huskova, Çinli sporcu Mengtao Xu, Çinli sporcu Fanyu Kong ve Rus sporcu Sofia Alekseeva da katıldı.