Rusya Deplasmanda Kazanmasını Bildi

2022 Dünya Kupası Elemeleri H Grubu’nda Rusya, 4 Eylül Cumartesi günü deplasmanda Güney Kıbrıs’a konuk oldu. Neo GSP’de oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 0’lık skor ile kazanan taraf Rusya oldu. Konuk takım Rusya’ya galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Aleksandr Erokhin ve Rifat Zhemaletdinov kaydetti.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Güney Kıbrıs, Neophytos Michael, Antreas Karo, Nicolas Ioannou, Fanos Kateşaris, Nikolas Panayiotou, Paris Psaltis, Fotios Papoulis, Loizos Loizou, Kostakis Artymatas, Girgoris Kastanos ve Ioannis Pittas 11’i ile maça başladı.

Öte yandan konuk takım Rusya ise rakibi Güney Kıbrıs karşısında Guilherme Alvim Marinato, Igor Diveev, Vyacheslav Karavaev, Ilya Samoshnikov, Georgi Dzhikiya, Dmitri Barinov, Aleksandr Erokhin, Denis Cheryshev, Fedor Smolov ve Aleksey Miranchuk 11’i ile sahaya çıktı.

Rusya Deplasmanda Kazanmasını Bildi

Rusya’ya Galibiyeti Getiren Goller

2022 Dünya Kupası Elemeleri H Grubu’nda oynanan karşılaşmanın 6. Dakikasında konuk takım Rusya, Fedor Smolov’un asistinde Aleksandr Erokhin’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 1 – 0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında başka gol olmayınca ilk 45 dakika 1 – 0 sona erdi.

Maçın 55. Dakikasında konuk takım Rusya, Fedor Smolov’un asistinde Rifat Zhemealetdinov’un attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca Rusya, deplasmanda konuk olduğu rakibi Güney Kıbrıs’ı 2 – 0 mağlup etti.

Rusya Deplasmanda Kazanmasını Bildi

Rusya 10 Puan İle Zirveye Yerleşti

2022 Dünya Kupası Elemeleri H Grubu’nda oyanan mücadelede ev sahibi Güney Kıbrıs’ta Artymatas ve Katelaris; konuk takım Rusya’da ise Smolov, Erokhin ve Zhemaletdinov maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Ayrıca ev sahibi Güney Kıbrıs’ta Tzionis, Avraam, Elia, Kyriakou ve Zachariou; konuk takım Rusya’da Zhemaletdinov, Bakaev, Kuzyaev ve Tyukavin oyuna ikinci yarıda dahil olan futbolcular oldular. Öte yandan alınan bu sonuç ile birlikte deplasmanda 3 puanı alan Rusya, H Grubu’nda puanını 10 yaparak liderlik koltuğuna oturdu.

Kendi sahasında oynadığı maçta puan alamayan Güney Kıbrıs ise H Grubu’nda 4 puanda ve son sırada kaldı.