Romanya Deplasmanda Rakibi Lihtenştayn’ı Yendi

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu 10. Hafta maçında Romanya, 14 Kasım Pazar günü deplasmanda Lihtenştayn’a konuk oldu. Rheinpark Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu maçı 2 – 0’lık skor ile kaybeden taraf ev sahibi Lihtenştayn oldu.

Konuk takım Romanya’ya deplasmanda galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Dennis Man ve Nicuşor Silviu Bancu kaydetti. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden ev sahibi Lihtenştayn, J Grubu’nda 9. Mağlubiyetini aldı. Diğer yandan konuk takım Romanya ise J Grubu’nda 5. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Romanya’ya Deplasmanda Galibiyeti Getiren Goller

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu 10. Hafta mücadelesine ev sahibi Lhtenştayn, rakibi Romanya karşısında Büchel, Grünenfelder, Frommelt, Göppel, Wolfinger, Spirig, Meier, Sele, Hasler, Noah Frick ve Yanik Frick 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Romanya ise rakibi Lihtenştayn karşısında Nita, Rus, Burca, Manea, Bancu, Nedelcu, Oimpiu Morutan, Stanciu, Dennis Man, Ivan ve Puşcaş 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin 7. Dakikasında konuk takım Romanya, Adrias Rus’un asistinde Dennis Man’in attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Maçın 34. Dakikasında konuk takım Romanya, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı. Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen Nicolae Claudiu Stanciu, penaltı atışını gole çeviremedi. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0 sona erdi. Maçın ikinci yarısında 87. Dakikasında konuk takım Romanya, Alexandru Lulian Maxim’in asistinde Nicuşor Silviu Bancu’nun attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı.

Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca konuk takım Romanya, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Lihtenştayn’ı 2 – 0 mağlup etti. Öte yandan iki takı arasındaki bu mücadelede ev sahibi Lihtenştayn’da Meier, Wolfinger ve Frommelt; konuk takım Romanya’da Stanciu maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Lihtenştayn’da Kardesoglu, Kaufmann, Wolfinger, Martin Büchel ve Yildiz; konuk takım Romanya’da ise Alibec, Maxim, Cicaldau, Hagi ve Sali oyuna daha sonradan dahil olan futbolcular oldular.

3 Puanı Alan Takım Romanya Oldu

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu 10. Hafta mücadelesinde sahasında oynadığı karşılaşmayı kaybeden ev sahibi Lihtenştayn, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu. Böylece ev sahibi Lihtenştayn, J Grubu’nda 1 puanda ve son sırada kaldı.

Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan konuk takım Romanya, 3 puanı hanesine yazdıran taraf oldu. Böylece konuk takım Romanya, J Grubu’nda puanını 17 yaptı ve üçüncü sırayaya yerleşmiş oldu.