Romanya 2 Golle Kazandı

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda Romanya, 5 Eylül Pazar günü kendi sahasında Lintenştayn’ı konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 0’lık skor ile kazanan taraf Romanya oldu. Ev sahibi Romanya’ya galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Ali Dorinel Tosca ve Cristian Marian Manea kaydetti. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Romanya, rakibi Lihtenştayn karşısında Florin Constantin Nita, Alin Dorinel Tosca, Cristian Marian Manea, Ionut Nedelcearu, Adrian Rus, Razvan Gabriel Marin, Darius Dumitru Olaru, Nicolae Cladiu Stancu, Andre, Ioan Cordea, Jovan Markovic ve Ioanis Hagi 11’i ile maça başladı.

Öte yandan konuk takım Lihtenştayn ise rakibi Romanya karşısında Benjamin Vuchel, Rafael Grünenfelder, Maximilian Goppel, Andreas Malin, Fabio Wolfinger, Jens Hofer, Noah Frick, Noah Frommelt, Nicolas Hasler, Yanik Frick ve Rıdvan Kardeşoğlu 11’i ile sahaya çıktı.

Romanya’nın Galibiyet ve Puanlar Getiren Golleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda oynanan karşılaşmanın 11. Dakikasında ev sahibi Romanya, Jovan Markovic’in asistinde Alin Dorinel Toşca’nın attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0 öne geçen taraf oldu. Maçın 18. Dakikasında ev sahibi Romanya, Ianis Hagi’nin asistinde Cristian Marian Manea’nın attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı.

Mücadelenin ilk yarısında başka gol olmayınca ilk 45 dakika 2 – 0 sona erdi. Maçın ikinci yarısında özellikle ev sahibi Romanya, tehlikeli gol pozisyonları ve etkili şutlar ile gole çok yaklaştı fakat skoru değiştirmeyi ve aradaki farkı açmayı başaramadı. Böylece Romanya, kendi evinde konu ettiği rakibi Lihtenştayn’ı 2 – 0 mağlup etti.

J Grubu’nda Takımların ve Askerleri  Dehal Puan Durumları

2022 Dünya Kupası Elemeleri J Grubu’nda oynanan mücadelede konuk takım Lihtenştayn’da Maximilian Göppel, maçın hakemi tarafından sarı kart ggören tek futbolcu oldu. Öte yandan alınan bu sonuç neticesinde 3 puanı hanesine yazdıran ev sahibi Romanya, J Grubu’nda puanını 9 yaparak üçüncü sıraya yerleşti. Deplasmandan puan alamadan ayrılan Lihtenştayn ise J Grubu’nda puansız bir şekilde son sırada kaldı.