Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Cezaları Artık Kesildi

Süper Lig’in 23’üncü haftasında karşı karşıya gelen Fenerbahçe ve Galatasaray ekipleri, nefes kesen bir derbi mücadelesine imza attı. 20 senenin ardından Kadıköy’de yaşanan sarı kırmızıların galibiyeti ise, hem ev sahibi ekip için hem de konuk ekip için gerginlik yaşanmasına sebep oldu.

 

Süper Lig’de 23’üncü hafta için Fenerbahçe ve Galatasaray ekipleri karşı karşıya geldi. Nefes kesen müsabaka, Kadıköy’de, 3-1 skorla cimbomun üstünlüğünde sona erdi. İki takımın da gerginliğine sebebiyet veren derbi maçının cezaları ise belli oldu.

 

Ozan İçin Belirlenen Ceza 13 Bin Türk Lirası

 

İki ekipte de gerginliğe sebebiyet veren müsabaka, cezai işlemler ile sonuçlanırken, maçın en çok konuşulan ismi ise, derbi sonrasındaki açıklamalar ile Ozan Tufan olmuştu. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun sarı lacivertli ekibin kaptanı için verdiği ceza ise, 2 maç men şeklinde beklenirken, para cezası olarak açıklandı.

 

24 yaşındaki genç sporcunun derbi sonrasında yapmış olduğu hakem eleştirisi, ‘sportmenliğe aykırı açıklamalar’ sebebiyle, 13 bin Türk Liralık para cezası aldığı ise açıklandı.