Portekiz’den 5 Gollü Galibiyet

2022 Dünya Kupası Elemeleri A Grubu’nda Portekiz, 12 Ekim Salı günü kendi sahasında Lüksemburg’u konuk etti. Algarve Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 5 – 0 gibi farklı bir skor ile kaybeden taraf konuk takım Lüksemburg oldu.

Ev sahibi Portekiz’e kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Cristiano Ronaldo (3), Bruno Fernandes ve Joao Palhinha kaydetti. Bu sonuç ile birlikde deplasmanda oynadığı maçı kaybeden teknik direktör Luc Holtz önderliğindeki konuk takım Lüksemburg, 2022 Dünya Kupası Elemeleri A Grubu’nda 4. Mağlubiyetini almış oldu.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı farklı kazanan teknik direktör Fernando Santos yönetimindeki ev sahibi Portekiz ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri A Grubu’nda 5. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Cristiano Ronaldo Hat-Trick Yaptı

2022 Dünya Kupası Elemeleri A Grubu’nda oynanan karşılaşmaya ev sahibi Portekiz, rakibi Lüksemburg karşısında Patricio, Pepe, Ruben Dias, Cencelo, Nuno Mendes, Joao Palhinha, Bruno Fernandes, Moutinho, Bernardo Silva, Andre Migule Silva ve Cristiano Ronaldo 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Lüksemburg ise rakibi Portekiz karşısında Moris, Chanot, arlson, Jans, Mica Pinto, Barreiro, Pereira, Sebatien Thill, Olivier Thill, Gerson Rodrigues ve Danel Sinani 11’i ile sahaya çıktı. Maçın 8. Dakikasında ev sahibi Portekiz, maçın hakemi tarafından penaltı kazandı.

Bu penaltı atışını kullanmak üzere topun başına geçen yıldız oyuncu Cristiano Ronaldo, attığı gol ile takımını mücadelede 1 – 0’lık skor ile öne geçirdi. Bu golden 5 dakika sonra maçın 13. Dakikasında ev sahibi Portekiz, maçın hakemi tarafından bir penaltı daha kazandı.

Bu penaltı atışını da kullanmak üzere topun başına geçen Cristiano Ronaldo, bu penaltıyı da gole çevirdi ve karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Bu golden de 4 dakika sonra maçın 17. Dakikasında ev sahibi Portekiz, Bernardo Silva’nın asistinde Bruno Fernandes’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 0 yaptı.

Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 3 – 0’lık skor ile sona erdi. Maçın 69. Dakikasında ev sahibi Portekiz, bu kez Bruno Fernandes’in asistinde Joao Palhinha’nın attığı gol ile karşılaşmada durumu 4 – 0 yaptı.

Maçın 87. Dakikasında ev sahibi Portekiz, bu kez Ruben Neves’in asistinde bir kez daha yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo’nun attığı gol ile karşılaşmada skoru 5 – 0 yaptı. Bu golle birlikte Cristiano Ronaldo, maçta hat-trick yapmış oldu. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Portekiz, sahasında konuk ettiği Lüksemburg’u 5 – 0 mağlup etti.

Portekiz ve Lüksemburg’un Puan Durumu

2022 Dünya Kupası Elemeleri A Grubu’nda oynanan mücadelede 3 puanı hanesine yazdıran Portekiz, A Grubu’nda puanını 16 yaptı ve ikinci sıradaki yerini korumuş oldu.

Diğer yandan deplasmandan puansız dönen Lüksemburg ise A Grubu’nda 6 puanda ve üçüncü sırada kaldı.