Polonya’dan 7 Gol

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda Polonya, 5 Eylül Pazar günü deplasmanda San Marino’a knouk oldu. Stadio Olimpico di Serravalle’de oynana iki takımın arasındaki bu mücadeleyi 7 – 1 gibi farklı bir skor ile kazanan taraf Polonya oldu. Konuk takım Polonya’ya galibiyeti ve 3 puanı Türkye’te getiren golleri Rebart Lewandowski, Karol Swiderski, Karol Linety ve Adam Buksa kaydetti.

8 Gollü Maçın Önemli Anları

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda oynanan karşılaşmanın 4. Dakikasında konuk takım Polonya, Karol Linetty’nin asistinde Robert Lewandowski’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0 öne geçen taraf Polonya oldu. Maçın 16. Dakikasında konuk takım Poloya, Tymoteusz Puchacz’ın asistinde Karol Swiderski’nin attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 0 yaptı. Maçın 21. Dakikasında konuk takım Polonya, bu kez Szymanski’nin asistinde bir kez daha Robert Lewandowski’nin attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 0 yaptı. Maçın 44. Dakikasında konuk takım Polonya, bu kez Robert Lewandowski’nin asistinde Karol Linetty’nin attığı gol ile karşılaşmada skoru 4 – 0 yaptı.

Mücaadelenin kalan dakikalarında başka gol olmaynca ev sahibi San Marino, Nicola Nanni’nin attığı gol ile karşılaşmada skoru 4 – 1 yaptı. Maçın 67. Dakikasında konuk takım Polonya, Michal elik’in asistinde Adam Buks’nın attığı gol ile karşılaşmada skoru 5 – 1 yaptı. Maçın 90+2. Dakikasında konuk takım Polonya, Adam Kuska’nın asistinde Adam Buksa’nın attığı gol ile karşılaşmada skoru 6 – 1’ getirdi. Maçın 90+4. Dakikasında konuk takım Polonya, bu kez Zalewski’nin asistinde bir kez daha Adam Buks’nın attığı gol ile karşılaşmada durumu 7 – 1 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayıca Polonya, deplasmanda San Marino’yu 7 – 1 mağlup etti.

Taımların Son Puan Sıralaması

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda oynanan mücadelenin sonucunda Polonya, deplasmanda San Marino’yu 7 – 1 yendi. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçta 3 puanı hanesine yazdıran Polonya, I Grubu’nda 10 puan ile ikinci sırada yer aldı. Sahasında puan alamayan San Marino ise puansız bir şekilde  son sırada kaldı.