Polonya Sahasında Farklı Kazandı

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda Polonya, 9 Ekim Cumartesi günü kendi sahasında San marino’yu konuk etti. Narodowy Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 5 – 0 gibi farklı bir skor ile kazanan taraf ev sahibi Polonya oldu.

Ev sahibi Polonya’ya galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Karol Swiderski, Cristian Brolli (kendi kalesine), Tomasz Kedziora, Adam Buksa ve Krzysztof Piatek kaydetti.

Maçın Golleri ve Asistleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda oynanan mücadelenin 10. Dakikasında ev sahibi Polonya, Przemyslaw Placheta’nın asistinde Karol Swiderski’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 20. Dakikasında ev sahibi Polonya, San Marino oyuncusu Cristian Brolli’nin kendi kalesine atmış olduğu golle karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı.

Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 2 – 0’lık skor ile sona ermiş oldu. Maçın 50. Dakikasında ev sahibi Polonya, Tomasz Kedzior’nın attığı gol ile karşılaşmada durumu 3 – 0’a getirmeyi başardı.

Maçın 84. Dakikasında ev sahibi Polonya, bu kez Robert Gumny’nin asistinde Adam Buksa’nın attığı gol ile karşılaşma durumu 4 – 0 yaptı. Maçın uzatma anlarında 90+1. Dakikada ev sahibi Polonya, Kacper Kozlowski’nin asistinde Krzyaztof Piatek’in attığı gol ile aradaki farkı 5’e çıkartarak karşılaşmada durumu 5 – 0 yapmış oldu.

Mücadelenin kalan dakikalarınada her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Polonya, kendi sahasında karşı karşıya geldiği rakibi San Marino’yu 5 – 0 mağlup etti.

Takımların Puanları

2022 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’nda oynanan mücadelede kendi sahasında atmış olduğu 5 gol ile rahat bir galibiyet alan ev sahibi Polonya, 3 puanını sahibi olan takım olmuş oldu.

Böylece ev sahibi Polonya, hanesine yazdırmış olduğu bu 3 puan ile birlikte U Grubu’nda puanını 14 yaptı ve üçüncü sırada zirve takibine devam etti. Diğer yandan deplasmanda farklı kaybeden ve puan alamayan konuk takım San Marino ise O Grubu’nda puansız bir şekilde altıncı ve son sırada kaldı.