Peter Bozs Süreci Dünya Kupası Maçlarıyla Geçirdiği Söyledi

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada ligler süresiz olarak askıya alındı. Bu süreçte ise dünyada çok sayıda lig askıya alındı ya da tescil kararı aldı. Salgının etkilerinin azalması ve kontrol altına alınmaya başlamasıyla ise Bundesliga liginin tekrar başlayacağı duyuruldu. Bu duruma ilişkin açıklama ise Bayer Leverkusen ekibinin tecrübeli Teknik Direktörü ile geldi. Liglerin askıya alındığı dönemde günlerinin Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası finalleri izleyerek geçtiğini söyleyen Peter Bosz, şimdi yeniden başlayacaklarını söyledi.

Bundesliga liginin tekrar başlamasına karar verilmesinin ardından, Bayer Leverkusen Teknik Direktörü Peter Bosz açıklama yaptı. Koronavirüs salgını sebebiyle uzun bir süredir askıya alınan Bundesliga liginin tekrar başlamasına ilişkin konuşan teknik adam, bu dönemde neler yaptığını da anlattı.

Tüm Gözler Bizim Üzerimizde Olacak

Çalıştırıcı, karantina sürecinde Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası final maçlarını izlediğini söyleyerek, şimdi ise yeniden başlayacaklarını ekledi. Tüm gözlerin ise kendilerinin üzerinde olacağını ekleyen teknik isim, takımının odağını ise geri kazandığını belirtti.

Sporcuların enerjik olduklarının da altını çizen 56 yaşındaki teknik adam, yine de 90 dakikayı çıkartacak kondisyon seviyesine henüz çıkamadıklarının altını çizdi. Teknik adamın bu açıklamaları ise aslında uzun süredir antrenman ve maç yapmayan sporcuların durumunu gözler önüne sermiş oldu.

Güncel Yazılar