Osman Çakmak’tan Dünya Kupası Hedefi

Ampute Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak, hedefte Dünya Kupası olduğunu belirten önemli açıklamalarda bulundu.

Polonya’nın Krakow isimli şehrinde organize edilmesi planlanan Avrupa Şampiyonası’nda şampiyon olma hedeflerinden bahseden Osman Çakmak, Dünya Kupası ile ilgili de konuştu.

Ampute Milli Futbol Takımı’nın tecrübeli Teknik Direktörü Çakmak, takımı için en büyük hedefinin Ampute Futbol Dünya Kupası’nın Türkiye’de yapılmasını sağlamak olduğunu belirtti. Şampiyon olmayı istediklerini de belirten çalıştırıcı, futbolcu dönemlerinde kazanmış olduğu Avrupa şampiyonluğunu teknik adam olarak da kazanmak istediğini ekledi.

Hedef Şampiyon Olmak

Denizlispor tesislerinde Teknik Direktör Bülent Uygun ile çalışmalarını sürdüren Çakmak, koronavirüs salgınına ilişkin de konuştu. Bu süreçten herkes gibi kendilerinin de etkilendiğine dikkat çekerek, futbolcularla da video konferans yaptıklarını söyledi. Antrenman programlarının da oyunculara online bir şekilde gönderildiğinin bilgisini verdi.

2018 yılında ise Meksika’nın San Juan de Ios Logos isimli şehrinde Ampute Futbol Dünya Kupası mücadelesinde ise final oynadıklarını hatırlattı. Bu sebeple de tecrübeli bir takım olduklarını vurgulayarak, şampiyonluğu hedeflediklerini belirtti.

Öte yandan Dünyada ampute futbolun Türkiye’de sorulduğunu da söyleyen teknik adam, Ampute Futbol Dünya Kupası etkinliğinin de ülkemizde gerçekleştirilmesini istediklerini ekledi. Ve şampiyonluğun da hedefler arasında olduğuna dikkat çekti.