Okçuluk Dünya Kupası’na Çin Yerin Türkiye Ev Sahipliği Yapacak

Çin’den alınmakta olan Okçuluk Dünya Kupası’nın 2’inci ayağına yeni tip koronavisrüs (Kovid-19) sebebiyle Antalya ev sahipliği yapacak. Konuya ilişkin açıklama ise Okçuluk Milli Takımlar Teknik Direktörü Göktuğ Ergin’den geldi.

Çin’in Wuhan kenti ile başlayan ve neredeyse tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) birden fazla organizasyonun da önüne taş koydu. Bu anlamda olumsuz etkilerin görüldüğü bir diğer alan ise Okçuluk oldu. Çin’den alınan Okçuluk Dünya Kupası’nın 2’inci ayağının da bu sebeple Antalya’da yapılmasına karar verildi. Konuya ilişkin açıklama yapan Okçuluk Milli Takımlar Teknik Direktörü Göktuğ Ergin, Dünya Okçuluk Federasyonu’nun 4-14 Mayıs tarihleri aralığında Şanghay’da yapılacak olan Dünya Kupası ikinci ayak yarışmalarının ertelenmiş olma kararının ardından, Türkiye’nin de Antalya’da yer alan 100’üncü yıl okçuluk tesislerinin ev sahipliği yapacağına ilişkin bildirimlerini ilettiğini bildirdi. Federasyona sunulan teklif üzerine ise dünya kupası ikinci ayak yarışlarının Çin’in yerine, 11-17 Mayıs’ta Antalya’da düzenlenmesine karar verildi.

Hazırlıklar 1,5 Ay İçerisinde Tamamlanacak

Açıklamasına devam eden Göktuğ Ergin, bu yarışların en doğru ve en hızlı Türkiye’de yapılabileceğinin de bu karar ile doğrulandığını ifade etti. Kupa için gereken tüm hazırlıkların 1,5 ay içerisinde tamamlanacağının da altını çizerek, organizasyona yaklaşık olarak 65 ülkenin katılımını beklediklerini de ifade etti.