Norveç ve Letonya Maçında Gol Sesi Çıkmadı

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu 9. Hafta maçında Norveç, 13 Kasım Cumartesi günü kendi sahasında Letonya’yı konuk ettti. Ullevaal Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadele golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçtan beraberlikle dönen konuk takım Letonya, 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nda 3 beraberliğini almış oldu. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta berabere kalan ev sahibi Norveç ise 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nda 3. Beraberliğini almış oldu.

Norveç ve Letonya Maçının Öne Çıkan İstatistikleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu 9. Hafta karşılaşmasına ev sahibi Norveç, rakibi Letonya karşısında Nyland, Stefan stranberg, Lode, Pedersen, Meling, Thorsby, Normann, Odegaardi Kristian Thorstvedt, Mohamed Elyounoussi ve Alexander Sörloth 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Letonya ise rakibi Norveç karşısında Ozols, Antonijs Cernomordijs, Dubra, Roberts Savalnieks, Raivis Andris Jurkovskis, Emsis, Kigurs, Jaunzems, Uldrikis, Ciganiks ve Vladislavs Gutkovskis 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin ilk yarısında ev sahibi Norveç, rakip kaleye 8 şut çekti, 1 topu direkten döndü, 13 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluştu, 2 köşe vuruşu kullandı ve 2 serbest vuruş kazandı.

Diğer yandan konuk takım Letonya ise ilk yarıda rakip kaleye  şut çekti,  kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluştu,  köşe vuruşu kullandı ve serbest vuruş kazandı. Bu istatistiklere rağmen karşılaşmanın ilk yarısında gol sesi çıkmayınca ilk dakika golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi. Maçın ikinci yarısında ev sahibi Norveç, rakip kaleye 17 şut çekti, 3 net gol pozisyonu kaçırdı, 40 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluştu, 7 köşe vurulu kullandı ve 7 serbest vuruş kazandı.

Diğer yandan konuk takım Letonya ise ikinci yarıda rakip kaleye 1 şut çekti, 3 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluştu, 1 köşe vuruşu kullandı ve 5 serbest vuruş kazandı.

Özellikle ev sahibi Norveç’in istatistiklerine rağmen mücadelenin ikinci yarısında da her iki takımdan gol sesi çıkmadı. Böylece ev sahibi Norveç, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Leonya ile golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere kaldı.

Norveç ve Letonya’nın G Grubu’ndaki Güncel Puan Durumu

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu 9. Hafta mücadelesinde deplasmanda oynadığı maçtan beraberlikle ayrılan konuk takım Letonya, haftayı 1 puan ile kapattı.

Böylece konuk takım Letonya, G Grubu’nda puanını 6 yaptı beşinci sırada kaldı. Diğer yandan kendi sahasında rakibi ile berabere kalan ev sahibi Norveç, 1 puan alarak G Grubu’nda 18 puan ile üçüncü sıraya gerilemiş oldu.