NBA’ All Star 2020’nin Smaç Şampiyonu Belli Oldu

NBA 2020 All-Star Smaç Yarışması’nın şampiyonu belli oldu. Nefes kesen mücadele ise Derrick Jones Jr ve Aaron Gordon arasında yaşandı. Oyunun kazananı ise Miami Heat’li Jones oldu.

NBA 2020 All-Star Smaç Yarışması’nda kıran kırana yaşanan mücadele sona erdi. Derrick Jones Jr ve Aaron Gordon arasında yaşanan nefes kesen mücadelenin kazananı ise Miami Heat’li oyuncu Jones oldu.

İzleyenleri büyüleyen müsabakada, tie-break’e gidilme kararı alındı. NBA ekiplerinin yıldız iki isminin yarıştığı smaç yarışmasında, tie-break’e gidilmesinin sebebi ise iki sporcunun da 50 puanda kalması neden oldu.

İkilinin 50 puan ile eşitlediği yarışmada, tie-break’te Miami’nin sporcusu olan Gordon, Boston Celtics’in 2.26’lık pivotu olan Tacko Fall’dan da destek aldı.

2.31’lik Tacko’nun üzerinden yapmış olduğu smaçla 47 puan aldı. Derrick Jones tarafında ise çizgisinden sıçrayan değirmen smacı ile yarışma sona erdi.

Gordon Sitem Etti

Jones Jr’nin 48 puan alması ile tek sayı farkla şampiyonluğu kaçıran Gordon için sosyal medyada da hak yenildiğine dair gündem başlığı oluşturuldu. Bu durumla ilgili açıklama yapan Orlando’lu basketbolcu ise, “İki kez katıldım, ikisini de kazanmam gerekirken kaybettim. Sanırım daha katılmayacağım” ifadelerinde bulundu.