MİLLİ TAKIMIN SONRAKİ MAÇI EYLÜLDE

Milli takım Türkiye 2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamında mart ayında üç maça çıktı. 2021 yılında ilk kez mart ayında çıktı üç maçla sahaya çıkan milli takımımız iki galibiyet ve bir beraberlik ile kendi grubunda yedi puana ulaştı.

Şenol Güneş öğrencilerinin hedefi üçte üç yapmakta fakat son karşılaştıkları Letonya milli takımı ile ne yazık ki berabere kaldılar. Bundan sonraki 2012 Dünya Kupası elemeleri maçları ise eylülde oynanacak.

MİLLİ TAKIMDA HAZIRLIK MAÇLARI

Milli takım Türkiye Eylül öncesinde mayıs ayında hazırlık maçlarına çıkacak. Antalya’da Azerbaycan ile oynayacağı hazırlık maçı ile eylüle hazırlanacak olan milli takım Türkiye hazırlık maçını kazanmayı hedefliyor. Milli takım ilk olarak 2000 yemek Dünya Kupası elemelerinde Hollanda ile karşı karşıya geldi.

Hollanda karşısında 4.02 galip olan Türkiye ardından İspanya’da Norveç ile karşı karşıya geldi deplasmanda oynadığı maçı da 3-0’lık kesin bir galibiyet ile kazanılan Türkiye’nin bir sonraki hedefi Letonya idi. Fakat Letonya maçı İstanbul’da berabere bitti.

Toplamda üç maçta yedi puan toplayan milli takım Türkiye beş ay sonra Hollanda ile tekrar karşılaşacak. Bu sefer Hollanda’nın ev sahipliğinde oynanacak olan maçın Türkiye yine kazanmak istiyor.

Milli takım Türkiye üç maçta oldukça iyi bir performans sergiledi. Kendi grubunda şu an lider konumunda olan Türkiye eylülde de yine kendi grubunda lider olarak kalmak istiyor. Milli takımımız yenilenmiş bir kadrosu ve iyi bir performansı ile rakiplerine korku saldı. Her galibiyeti dış pasında oldukça gündeme gelen Türkiye’nin oyuncuları en iyi performansları ile sahaya çıktılar.

MİLLİ TAKIM ŞU AN 7 PUANDA

Milli takım Türkiye şu an 2022 Dünya kupası elemeleri kapsamındaki G grubunda yedi puanla lider konumunda yer alıyor. Dünya kupasının kalorisi olmayan Letonya karşısında kesin bir galibiyet Elde edemeyen Türkiye ile berabere kalınca dokuz puan yerine yedi puanda kaldı grupta.

Altı puanda ise grupta üç takım yer alıyor. Altı puana sahip olup ikinci olan takımlar ise Hollanda, Karadağ, ve Norveç. İlk puanını Türkiye karşısında elde eden Letonya ise beşinci sırada yer alıyor Cebelitarık ise hiçbir puan olmadığı için son sırada yer alıyor.

Milli takım Türkiye’nin üç maç dakika gol ortalaması 3,33 oldu. Türkiye’nin bu üç maçta attığı toplamda on gol var. On golü ise dördünü Burak Yılmaz iki tanesini Hakan Çalhanoğlu iki tanesini Ozan Tufan ve birer tane de Kenan Karaman ve Çağlar Söyüncü attı.

Burak Yılmaz Hollanda maçın yıldızı oldu Ozan Tufan ise Norveç maçının yıldız oldu. Milli maç elemelerini 57 gün ara verilecek. Bu 57 gün aranın sonunda Türkiye özel bir maçla hazırlık kapsamında 27 Mayıs Perşembe günü Alanya Bahçeşehir Okulları Stadı’nda Azerbaycan ile 31 Mayıs Pazartesi günü ise Antalya Stadı’nda kuzey ilanda ile karşılaşacak.