Messi’nin Son Dünya Kupası

Arjantin’in süperstarı Leonel Messi, 2022 Katar Dünya Kupası’nın kendisinin son Dünya Kupası olacağını açıkladı. Milli takım ile somut başarılarını son zamanlarda kazanmaya başlayan Messi, bu başarılarına bir de Dünya Kupası sığdırmak istiyor.

2021 yılında Arjantin milli takımı forması ile ilk başarısı olan Copa Amerika’yı kazanmayı başaran Leonel Messi, gözünü şimdi de 2022 Katar Dünya Kupası’na dikti.

Kariyeri boyunca 3 kez Copa Amerika Final’i, 1 kez de Dünya Kupası Final’i oynayan Messi, ilk kez Arjantin Milli takımı ile bir turnuva kazanırken turnuvaya’da damgasını vurdu.

Arjantin, Copa Amerika’da ilk turda A Grubun’da yer aldı. Uruguay, Paraguay, Şili ve Bolivya’nın bulunduğu grubu; 3 galibiyet, 1 beraberlik ile lider tamamladılar ve Çeyrek Final’e kaldılar. Messi bu süreçte takımının attığı 7 gol’ün, 5’in de iş başındaydı. Süperstar takımına 3 gol, 2 asistlik bir katkı sağladı. Çeyrek Final’de Ekvador’u 3-0 yendikleri maçta yine Messi sahnedeydi ve 1 gol, 2 asist ile müsabakanın yıldızı oldu. Yarı Final’de normal süresi 1-1 sona eren mücadelede Kolombiya’yı penaltı atışları ile elediler. Messi yine 1 asist yapmayı başardı. Artık Copa Amerika şampiyonluğuna bir adım kalmıştı. Karşılarında ezeli rakipleri Breziya vardı. Bu müsabakayı da 1-0 kazandılar ve Copa Amerika şampiyonluğuna uzandılar.

Toplamda oynadığı 7 müsabakada; 4 gol, 5 asistlik bir performans sergileyen Leonel Messi turnuvayada damgasını vurmuş oldu. Ayrıca Copa Amerika’nın da en iyi oyuncusu ünvanını aldı.

Copa Amerika 2020 ile Arjantin 28 yıllık hasretine de son vermiş oldu. Brezilya ilk kez evinde düzenlenen bir Copa Amerika’dan şampiyonluğa ulaşamadan ayrılmış oldu.

2022 Katar Dünya Kupası Messi’nin milli takım kariyerinin sonlarına gelirken Dünya Kupası apoletini de kariyerine eklemesi için büyük bir fırsat. Yıldız oyuncunun bunun için elinden geleni yapacağı aşikar. PSG forması ile bu sezon fırtına gibi esen Messi bakalım bu başarısını Dünya Kupası’nda da gösterebilecek mi?

Arjantin 2022 Katar Dünya Kupası Fikstürü

22 Kasım  Arjantin – Suudi Arabistan

26 Kasım  Arjantin – Meksika

30 Kasım  Polonya – Arjantin