Meksika 2022 Dünya Kupası’na Hazırlanıyor

Meksika’nın Dünya Kupaları Tarihi

Dünya Kupaları’na en fazla katılan takımlardan birisi olan Meksika, 2022 Dünya Kupası ile beraber 17. kez bu turnuvaya iştirak etmiş olacak. Dünya Kupaları tarihindeki bugüne kadar ki en büyük başarıları ise 1986 yılında kendi ülkelerinde düzenlenen organizasyonda oynadıkları Çeyrek Final mücadelesi oldu.  Bunun dışnda 1994 yılında ABD’de düzenlenen Dünya Kupası’ndan beri hiçbir turnuvayı kaçırmadılar. Ayrıca bu yıllar arasında düzenlenen tüm turnuvalarda grup aşamalarını geçmeyi başardılar. Fakat Son 16 Turu’ndan öteye gidemediler. Bugüne kadar Dünya Kupaları’nda 57 müsabakaya çıkan Meksika bu karşılaşmalardan; 16 galibiyet, 14 beraberlik, 27 mağlubiyet alarak ayrıldı. Rakip fileleri 60 kez havalandırırken, kalelerinde ise 98 gole engel olamadılar.

Meksika’nın 2022 Muhtemel Dünya Kupası Kadrosu

Kaleciler: Guillermo Ochao, Rodolfo Cota ve Alfredo Talavera.

Defans: Cesar Montes, Johan Vasquez, Nestor Arauja, Hector Moreno, Jesus Angulo, Gerardo Arteaga, Jesus Gallardo, Kevin Alvarez, Jorge Sanchez, Edson Alvarez ve Luiz Chavez.

Orta Saha: Carlos Rodriguez, Erick Sanchez, Ercick Gutierrez, Luis Romo, Fernando Beltran, Orbelin Pineda, Hector Herrera, Andres Guardado, Alexis Vega, Hirving Lozano, Roberto Alvarado ve Uriel Antuna.

Forvet: Raul Jimenez, Henry Martin, Rogelio Funes Mori ve Santiago Gimenez.

Meksika’nın 2022 Dünya Kupası Elemeleri

Meksika, CONCACAF Elemeleri’nde Kanada, ABD, Kosta Rika, Panama, Jamaika, El Salvador ve Honduras ile aynı grupta yer aldı. Oynadıkları 14 müsabakadan; 8 galibiyet, 4 beraberlik ve 2’de mağlubiyet alarak ayrıldılar.Gerardo Martino’nun öğrencileri, grubu 28 puan ile Kanada’nın averaj ile gerisinde 2. sırada bitirerek Dünya Kupası’na doğrudan gitme hakkını kazandılar. 2022 Dünya Kupası ile beraber üst üste 8. kez Dünya Kupaları’na katılmış olacaklar.

Meksika 2022 Dünya Kupası Rakipleri

2022 Dünya Kupası’nda C Grubu’nda yer alacak olan Meksika; Arjantin, Suudi Arabistan ve Polonya ile aynı grupta yer alacak. Arjantin’in favori olarak gösterildiği grupta Polonya ile 2. lik mücadeleleri yapmaları bekleniyor. Mekisaka’nın düzenlenen son 7 Dünya Kupası’nda da grup aşamalarını geçmeyi başardığını belirtmek isterim.

Meksika 2022 Dünya Kupası Fikstürü

22 Kasım / Meksika – Polonya

26 Kasım / Arjantin – Meksika

30 Kasım / Suudi Arabistan – Meksika